Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária
Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Japán Nagydíjának első szabadedzésén szuzukai pályán 2019. október 11-én. A futamot október 13-án rendezik.
Nyitókép: MTI/EPA/Diego Azubel

Wéber Gábor: nem fogják levágni az F1 aranytojást tojó tyúkját

Ebben az évben is a Mercedes lehet a Forma–1-es világbajnokság fő esélyese, és az elhúzódó tárgyalások ellenére Lewis Hamilton végül marad majd a csapatnál – fejtette ki az InfoRádiónak Wéber Gábor kommentátor.

Wéber Gábor szerint nem kérdés, hogy Lewis Hamilton a Mercedesnél folytatja, legfeljebb az, hogy mennyi időre ír majd alá, és mit fog tartalmazni a szerződése. Az elhúzódó tárgyalások feltehetően nem elsősorban a pénzösszegekről szólnak, tekintve, hogy a brit pilóta eddig is az F1 legjobban fizetett versenyzője volt, ami a jövőben sem fog változni, főként miután a hetedik világbajnoki címet is behúzta, számtalan abszolút rekordot megdöntve.

„Az aranytojást tojó tyúkot nem nagyon szokták levágni a Forma–1-ben sem”

– mondta a televíziós kommentátor, és emlékeztetett, a Mercedes istálló ráadásul teljesen különálló cég az anyagyártól, még ha az ezer szállal is kötődik hozzá. Ma már három fél egyenlő részben tulajdonolja, a Mercedes mellett Toto Wolff és az INEOS. Így minden kiadásuk és bevételük a cégen belül keletkezik, és ebből kell kihozniuk a teljes versenyeztetést, valamint a pilóták fizetését. Ráadásul az Angliában bejegyzett kft. nyereséges, így lényegében azt csinál a pénzével, amit csak akar, főként miután a Mercedesnek egy fillért sem kell beletennie a vállalkozásba, legfeljebb különféle marketing költségei vannak. De például a csapat fizet a motorokért, tehát nem arról van szó, hogy ingyen kapnák azt a Mercedestől. Mindez pedig egy remek szimbiózis.

A fentiek értelmében tehát

nem nagyon elképzelhető, hogy Toto Wolff és Lewis Hamlilton tárgyalásába nagyon beleszólnának felülről,

pláne hogy a csapatfőnöknek ugyanolyan szava van már, mint a gyári részlegnek, vagy akár az INEOS-nak.

A 2021-es szezonban nem fognak a fejük tetejére állni az erőviszonyok – mondta Wéber Gábor. Nem gondolja, hogy például a Ferrari annyit tudott volna javítani az idei motorján, hogy beleszólhasson az élmezőny csatájába, így továbbra is Red Bull–Mercedes lesz. Hogy ez mennyire lesz éles küzdelem, minden évben nagyon kérdéses, rendszerint utóbbi rendkívül erősen kezdi a szezont, a Red Bull pedig csak később tudja a Mercedest „megkergetni”.

Utol azonban még sohasem sikerült érnie a Mercedest, ami elsősorban motorikus okokra vezethető vissza, bár sokszor nemcsak erről szól a hátrány: a tavalyi év első harmadában-felében például az autó vezethetősége sokkal rosszabb volt a Red Bullnál. Ezért az idei minimális szabályváltozásokon sok múlhat, hogy mennyire képesek közel tartani egymáshoz a mezőnyt - tette hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Hamász lefegyverzésén múlik a gázai béke, de egy palesztin államnak a közeljövőben alig van realitása

Szakértő: a Hamász lefegyverzésén múlik a gázai béke, de egy palesztin államnak a közeljövőben alig van realitása

Donald Trump amerikai elnök július 30-án történelmi áttörésként jelentette be, hogy a Hamász és a Gázai–övezet valamennyi palesztin fegyveres csoportja beleegyezett a teljes fegyverletételbe. A folyamat azóta alig halad. Bár most úgy tűnik, hogy a Hamász hajlandó megtenni az első lépést, Izrael a belföldi választási kampány miatt húzza az időt.

Már az osztrákok is menekülnek a tűz elől

Tűz ütött ki pénteken egy kelet-ausztriai erdőségben, a közeli településről mintegy százötven embert kimenekítettek, mintegy 100 méternyire a lángoktól - jelentette az ORF.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×