Infostart.hu
eur:
384.95
usd:
331.82
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
A spanyol Rafael Nadal az amerikai Sam Querrey ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében 2019. július 10-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

Újra versenyez Rafael Nadal, hét hónapot hagyott ki

A jövő heti, római tornán lép pályára újra a spanyolok sztárja.

"A Foro Italico mindig is különleges hely volt a számomra, idén pedig kiváltképp az, mivel hosszú szünet után ott versenyzek ismét" - jelentette be kedden a 19-szeres Grand Slam-bajnok, aki rekordot jelentő módon kilencszer diadalmaskodott az olasz fővárosban.

A 34 éves klasszis a koronavírus-járvány miatt kihagyta a New Yorkban rendezett cincinnati tornát és a jelenleg zajló US Opent is, melyen ő volt a címvédő. Legutóbb februárban szerepelt Acapulcóban, ahonnan ugyancsak trófeával tért haza.

A májusról szeptemberre eltolt salakpályás római viadal - az utána rajtoló Roland Garros felvezető versenye - rangos mezőnyt vonz, a férfi top 20-ból csak a térdsérülése után pihenő Roger Federer hiányzik majd. A pandémia miatt szurkolókat nem engednek be, az összdíjazás pedig 40 százalékkal csökkent.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×