392.3
365.57
0
Lionel Messi, a spanyol FC Barcelona (b) és Stefan de Vrij, az olasz Internazionale játékosa (j) a labdarúgó Bajnokok Ligája F csoportjának második fordulójában játszott mérkőzésen a barcelonai Camp Nou stadionban 2019. október 2-án.
Nyitókép: MTI/EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Három gólt szerzett, mégis kikapott a Salzburg az Anfield Roadon

A Szoboszlai Dominikkel felálló Salzburg 0-3-ról kiegyenlített, mégis kikapott az Anfield Roadon a címvédőtől. A Barcelona csak nagyon nehezen győzte le az Intert a labdarúgó Bajnokok Ligája második fordulójának szerdai játéknapján.

A Vörösök a 36. percre már háromgólos előnyre tettek szert, de az osztrák bajnok a 60. percben egyenlített, az egyiptomi csatár újabb góljára azonban már nem tudott válaszolni, így a címvédő javítani tudott a nápolyi vereség után. A magyar válogatott Szoboszlai Dominiket a 71. percben lecserélték a vendégeknél.

A másik magyar érdekeltségű csapat, a Leipzig is vereséget szenvedett: a németek 2-0-ra kaptak ki a vendég Olympique Lyontól. A hazaiaknál végigjátszotta a találkozót Gulácsi Péter és Willi Orbán is.

A Barcelona hátrányról fordítva nyert a nap rangadóján az Internazionale ellen, amely már a harmadik percben előnybe került, viszont Luis Suarez duplájával a katalánok otthon tartották a három pontot.

Eredmények a cikk végén!

Élő közvetítés

KRC Genk–Napoli 0-0: Milik és Lozano alkotja az olaszok támadókettősét, némi meglepetésre Insigne csak kispados. A belgák edzője, Felice Mazzu apai ágon dél-olasz származású.

Slavia–Borussia Dortmund 0-0: Mind a két edző 4-5-1-es felállást választott, a vendégeknél Marco Reus lesz egyedül elöl.

Slavia–Borussia Dortmund 0-0: Eltelt az első félidő fele, a Dortmund helyzetével kezdődött a mérkőzés, de azóta sokkal aktívabb a cseh csapat, Masopust óriási helyzetet hagyott ki.

KRC Genk–Napoli 0-0: A belgák birtokolják eddig valamivel többet a labdát, mindkét oldalon akadt egy-egy nagy helyzet.

Slavia–Borussia Dortmund 0-1: Hakimi góljával vezet a vendégcsapat.

KRC Genk–Napoli 0-0: Koulibaly és Milik volt a főszereplője a kimaradt nagy nápolyi helyzetnek.

Szünet, az első negyvenöt percekben összesen egy gól esett.

Slavia–Borussia Dortmund 0-1: Az eredmény nem változott, mindkét oldalon kasonló helyzet maradt ki, az egyik oldalon Sancho, a másikon Tecl hibázott.

KRC Genk–Napoli 0-0: Nics változáűs. A belgák már a tizenkettedik szögletüknél tartanak, ztámadnak, de nincs gól.

Slavia–Borussia Dortmund 0-2: Asraf Hakimi a második félidőben is góllal zárt le egy kontrát, eldőlt a mérkőzés.

Véget ért a két „korábbi” mérkőzés, RC Genk–Napoli 0-0, Slavia–Borussia Dortmund 0-2.

Következhetnek a 21.00 órakor kezdődő találkozók.

Barcelona–Internazionale 0-1: Lautaro Martínez kihasználta a meccs első helyzetét.

Valencia–AFC Ajax 0-1: Rosszul kezdődött a spanyol csapatoknak az este, hakim Ziyech góljával előnyben az Ajax is.

RB Leipzig–Olympique Lyon 0-1: Memphis Depay vezetéshez juttatta a franciákat Lipcsében. Gulácsi Péter nem tehetett a gólról.

Liverpool–Salzburg 1-0: Nagyon látványos passzjáték megkoronázásaként Sadio Mané gólt lőtt egykori klubjának.

Zenit–Benfica 1-0: Artyom Dzjuba az első félidő felénél felavatta a portugálok kapusát, előnyben az orosz bajnok.

Lille OSC–Chelsea 0-1: Tammy Abraham első BL-góljával vezet a Chelsea Franciaországban.

Liverpool–Salzburg 2-0: Nem az a meglepetés, hogy gólt szerzett a címvédő, hanem hogy a jobbhátvéd, Alexander-Arnold labdáját a balhátvéd, Robertson lőtte a kapuba.

Lille OSC–Chelsea 1-1: Újabb nigériai gól a BL második 2019-es őszi fordulójában, Victor Osimhen egyenlített.

Liverpool–Salzburg 3-0: Mohamed Salah is belőtte a maga gólját.

Liverpool–Salzburg 3-1: A koreai Hvang Hi Csen szépített, látványos csellel fektette el Van Dijkot, a világ legjobb védőjét, aztán a hálóba bombázott.

Valencia–AFC Ajax 0-2: Kivételes eset, a gólszerző olyan nemzetiségű, mint a csapat. A hollandok gólját Quincy Promes rúgta.

Liverpool–Salzburg 3-2: Feljött egy gólra az osztrák bajnok, Minamino látványos kapáslövéssel csökkentett a hátrányon.

Liverpool–Salzburg 3-3: Két perccel a becserélése után Haaland gólt szerzett, háromgólos hátrányból kiegyenlített a Salzburg.

Barcelona–Internazionale 1-1: Már nincsen hátrányban a Barca, Luis Suárez bevette az Inter kapuját.

Liverpool–Salzburg 4-3: Mohamed Salah az eléje kerülő labdát higgadtan a kapuba küldte. A gól előtt hibázó Szoboszlai Dominikot lecserélte az edzője.

RB Leipzig–Olympique Lyon 0-2: Martin Terrier – a játék képe alapján az mondható – szinte eldöntötte a lipcsei mérkőzést.

Valencia–AFC Ajax 0-3: Donny van de Beek lőtte a hollandok újabb gólját.

Zenit–Benfica 2-0: Ruben Diasról a saját kapujába került a labda.

Lille OSC–Chelsea 1-2: Újabb fordulat, a brazil Willian révén vezetnek az angolok.

Zenit–Benfica 3-0: Iráni gólszerzőnk is van, Szardar Azmun lassan kiütésessé tette a szentpéterváriak sikerét.

Barcelona–Internazionale 2-1: Úgy fest, Luis Suárez ma a Barcelona nyerőembere. Látványos kapásgólja után a hajrában újra eredményes volt.

Zenit–Benfica 3-1: Portugál szépítés, Raul de Tomas révén.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

E csoport:

FC Liverpool (angol)-Salzburg (osztrák) 4-3 (3-1)
gól: Mane (9.), Robertson (25.), Szalah (36., 69.), illetve Hvang (39.), Minamino (56.), Haland (60.)

Genk (belga)-SSC Napoli (olasz) 0-0

Az állás: 1. SSC Napoli 4 pont, 2. Salzburg 3 (9-6), 3. FC Liverpool 3 (4-5), 4. Genk 1

F csoport:

FC Barcelona (spanyol)-Internazionale (olasz) 2-1 (0-1)
gól: Suarez (58., 85.), illetve Martinez (3.)

Slavia Praha (cseh)-Borussia Dortmund (német) 0-2 (0-1)
gól: Hakimi (35., 89.)

Az állás: 1. Borussia Dortmund 4 pont (2-0), 2. FC Barcelona 4 (2-1), 3. Internazionale 1 (2-3), 4. Slavia Praha 1 (1-3)

G csoport:

RB Leipzig (német)-Olympique Lyon (francia) 0-2 (0-1)
gól: Depay (11.), Terrier (65.)

Zenit (orosz)-Benfica (portugál) 3-1 (1-0)
gól: Dzjuba (22.), Dias (70., öngól), Azmun (78.), illetve De Tomas (85.)

Az állás: 1. Zenit 4 pont (4-2), 2. Olympique Lyon 4 (3-1), 3. Leipzig 3, 4. Benfica 0

H csoport:

Lille (francia)-Chelsea (angol) 1-2 (1-1)
gól: Osimhen (33.), illetve Abraham (22.), Willian (78.)

Valencia (spanyol)-Ajax Amsterdam (holland) 0-3 (0-2)
gól: Zijecs (8.), Promes (34.), van de Beek (67.)

Az állás: 1. Ajax Amsterdam 6 pont, 2. Chelsea 3 (2-2), 3. Valencia 3 (1-3), 4. Lille 0