Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Bajkai István fideszes képviselő beszél Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter éves meghallgatásán az Országgyűlés igazságügyi bizottságának ülésén az Országház Nagy Imre termében 2019. június 20-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Bajkai: minden lényeges kérdést rendeztünk

Bajkai István szerint a magyar ökölvívás átalakulás előtt áll, így az általa vezetett szövetségre jelentős feladatok várnak.

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) élére a vasárnapi tisztújító közgyűlésen megválasztott elnök az M1-en hétfőn azt mondta: a szövetség gazdálkodása és pénzügyi egyensúlya a kormány segítségével helyre állt, jó anyagi háttérrel tudnak gazdálkodni.

"Múlt december óta minden lényeges kérdést rendeztünk"

- fogalmazott Bajkai.

A sportvezető szerint az ökölvívás a szó mindennapi értelmében látványsportágnak számít, így a következő időszak feladata, hogy új szponzorokat szerezzenek, így többlettámogatást tudjanak biztosítani az egyesületek, tagszervezetek számára.

A jövő nyári, tokiói olimpiával kapcsolatban kijelentette, a magyar ökölvívás "nem a legjobb állapotában van", éppen ezért a kvótákkal kapcsolatban számbeli vállalást nem is tesz.

"Nagy örömmel fogadunk minden lehetséges olimpikont"

- nyilatkozta a sportvezető, aki szerint az elsődleges cél az, hogy a 2024-es, párizsi játékokon már ne legyenek ilyen kérdések, biztosak legyenek a résztvevő bokszolók számában. Szerinte a tokiói kvalifikáció "nehéz feladat lesz" az ökölvívás jelenlegi helyzetében.

Bajkai István tavaly december 15. óta az elnökség által megbízott pénzügyi biztosként tevékenykedett a szövetségben, amely anyagi problémákkal küzdött.

A közgyűlés alapszabály-módosítással létrehozta a szakmai társelnök posztot, amit mostantól az előző elnök, a 2017. április 1-jén megválasztott Erdei Zsolt tölt be, aki innentől kezdve csak a sportszakmai ügyekre fog koncentrálni.

Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×