395.34
366.36
65453.91
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna
Nyitókép: Dzsudzsák Balázs (b) és a szlovák David Hancko a labdarúgó Európa -bajnoki selejtező E csoportjában játszott Magyarország - Szlovákia mérkőzésen a Groupama Arénában 2019. szeptember 9-én. MTI/Illyés Tibor

A szlovákok elleni vereség után a helyzet nehéz, de nem reménytelen

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-es vereséget szenvedett a szlovákoktól a Groupama Arénában, Európa-bajnoki selejtezőn.

Marco Rossi kijelölte a magyar válogatott kezdőtizenegyét a 20.45-kor kezdődő, szlovákok elleni Eb-selejtezőre. A magyar válogatott: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Orbán, Kádár – Kleinheisler, Nagy Á. – Dzsudzsák, Szoboszlai, Sallai – Szalai. Szlovákia: Dúbravka – Satka, Vavro, Skriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Hamsík – Rusnák, Bozenik, Mak.

Az 5. percben Dzsudzsák megugrása után Kleinheisler gyengén lőtt.

A 11. percben Dzsudzsák tekerése után Sallai alig maradt le az átívelt labdáról.

A 15. percben egy bedobás-figura utánb Szoboszlai a tizenhatos csücskéről lőtt, Dúbravka védett.

A 24. percben Szalai bombáját vetődve kiütötte a kapus.

A 29. percben kényszerű csere, Lovrencsics Gergő húzódása miatt Bese Basrnabás állt be.

A félidő hajrájához közeledve kiegyenlített lett a játék, s ehhez az kellett, hogy a szlovákok feljöjjenek. Helyzetet azonban nem tudtak kialakítani.

A 40. percben egy lecsorgó labda Mak elé került,.aki hat méterről bevágta a kapuba. Magyarország–Szlovákia 0-1.

A 45. percben Bozenikkel szemben szabálytalankodott Orbán. A 22-23 méteres szabadrúgásból Hamsiuk nem találta el a kaput.

Félidő, 1-0 a szlovákoknak.

A 49. percben Szalai Ádám szabadrtúgást harcolt ki, Szoboszlai Dominik pedig 19 évesen 19 métrerről a felső sarokba csavarta. 1-1.

Az 56. percben ismét megszerezték a vezetést a szlovákok, Bozenik Baráth és Orbán között látványos gólt lőtt.

Az 58. percben Nagy Ádám sárga lapot kapott, s ezzel kizárta magát a horvátok elleni, spliti mérkőzésről.

A 63. percben Willi Orbán kétszer is hibázott, szerencsére Mak kihagyta a helyzetet.

A 64. percben Nagy Ádám helyén Pátkai Máté.

A 66. percben Dzsudzsák lövését Dúbravka bravúrral védte.

A 84.- percben Hamsik éles szögből leadott lövését Gulácsi kiütötte.

A 85. percben Holender beállt, Kleinheisler ment le.

Vége, 2-1-re győztek a szlovákok..

A csoportban a horvátoknak 11, a szlovákoknak és a magyaroknak 10-10, az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott walesieknek hat, az azerieknek egy pontja van.

A mérkőzés után Baráth Botondot kiállította a játékvezető.

2024.03.28. csütörtök, 18:00