Infostart.hu
eur:
386.29
usd:
331.72
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika
Gelsenkirchen, 2018. március 3.Dárdai Pál, a Hertha BSC vezetőedzője csapatának a Schalke ellen a német első osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott mérkőzésén Gelsenkirchenben 2018. március 3-án. (MTI/EPA/Friedemann Vogel)
Nyitókép: MTI/EPA/Friedemann Vogel

Megható búcsú Dárdai Páltól – videók

Szombaton, a Leverkusen elleni bajnokin, majd vasárnap az évzáró rendezvényen is elbúcsúztatta a Hertha a távozó vezetőedzőt, Dárdai Pált.

A szombati 5-1-es vereség után is hosszú ideig ünnepelte a berlini Olimpiai Stadion közönség Dárdai Pált, akinek ez volt az utolsó mérkőzése a csapat kispadján.

„Hálás vagyok, hogy Berlinben élhetek és a Herthánál dolgozhattam az utóbbi években” – mondta akkor a magyar szakember.

Vasárnap idényzáró rendezvényt tartott a klub, amelyen szintén elköszöntek az edzőtől. Michael Preetz sportigazgató azt mondta: Dárdai stabilitást adott a csapatnak, amelyet az első évben bent tartott a Bundesligában, majd később az Európa Ligába is bejutottak vele.

A jelenlévők hosszú percekig tapsolták Dárdait, valamint stábjának tagjait.

„Köszönöm a szurkolóknak, Michaelnek és az elnöknek.

Őszinte és kemény munka van mögöttünk.

Stabilitást akartunk a klubnál, ahogy azt az első sajtótájékoztatón elmondtam. Vissza akartunk kerülni a nemzetközi kupába és a lehető legtöbb fiatal játékost beépíteni az akadémiánkról. Ez sikerült is, de nem sikerülhetett volna a támogatásotok nélkül. Köszönöm” – mondta a rendezvényen Dárdai.

Dárdai négy és fél év után távozik a klubtól. Utódja Ante Covic lesz.

A volt magyar szövetségi kapitány 151 bajnoki mérkőzésen irányította a berlini alakulatot, 54 győzelemmel, 40 döntetlennel és 57 vereséggel, valamint 202 megszerzett ponttal zárt a Hertha élén.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Súlyos csapás érte Ukrajnát, személycserék kezdődtek az ukrán elitben - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, személycserék kezdődtek az ukrán elitben - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. A nap folyamán személycserékről szavazott az ukrán parlament: új védelmi miniszter, energiaügyi miniszter, technológiai miniszter és hírszerzési vezető is kinevezésre kerül. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×