Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.44
bux:
134616.81
2026. május 31. vasárnap Angéla, Petronella
A góllövő Sallai Roland (b) és Kleinheisler László a labdarúgó Nemzetek Ligájában játszott Magyarország - Görögország mérkőzésen a Groupama Arénában 2018. szeptember 11-én.
Nyitókép: Illyés Tibor

Megmentették az orvosok Sallai Roland idényét

Akár még a válogatott rendelkezésére is állhat a villámgyors freiburgi szélső a nyári Eb-selejtezőkön.

Hosszú hónapokat hagyott ki sérülése miatt a magyar labdarúgó-válogatott nagy tehetsége, a Freiburgban (Bundesliga) szereplő szélső, Sallai Roland, de a 21 éves futballista az első májusi bajnokin 20 percre már szerepet kapott a Düsseldorf eleni bajnokin (1-1), és közel járt a győztes gól megszerzéséhez is.

A Nemzeti Sportnak interjút adott sportoló azonban nem bánkódik a kihagyott helyzet miatt, a jövőjére koncentrál, szeretne még több és több mérkőzést játszani - akár a válogatottban is.

"Sokan lemondtak az idényemről, és féltettek, hogy nem leszek százszázalékos. A nehézségek ellenére végig hittem magamban, a Freiburgnak jeleztem, szükségem van mérkőzésekre, hogy ha úgy adódik, az Azerbajdzsán elleni júniusi Eb-selejtezőn is számíthasson rám Marco Rossi szövetségi kapitány. Nem akartam elengedni az idényt, kapaszkodtam, hogy az utolsó három fordulóra felépüljek" - fogalmazott Sallai Roland.

A Freiburg már biztosan bent marad az élvonalban, bár most egy jó ideje nem nyert már bajnokit, de ikszeltek a Bayernnel, amely ősszel sem bírt a kiscsapattal.

Bár a Freiburgban szinte csak németek szerepelnek, Sallai nem érzi, hogy kiközösítenék, mindenki elfogadó vele, ráadásul kor szerint is nagy különbségek vannak, ami jó hatással van szerinte a közösségre.

"Eleinte nehéz volt beilleszkednem a német nyelv miatt, de folyamatosan tanulok; ha némi nehézség adódna, angolul hidaljuk át a kommunikációs problémát. Bármelyik csapattársamtól kérhetek segítséget, tényleg olyanok vagyunk, mint egy nagy család" - mondta.

Címlapról ajánljuk
A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

A PSG viszi el Budapestről a BL-trófeát

Tizenegyes-párbajban a PSG nyerte meg a budapesti BL-döntőt, Az 1–1-re végződött 120 perc után a szétlövésben az Arsenal addigi legjobb mezőnyjátékosa, Gabriel hibázott az utolsó lövésnél

Növekszik a társadalmi nyomás Egyiptomban – Lehet, hogy nem 1,1, hanem 10 millió migráns szivárgott be

A 2023-as szudáni konfliktus után szabályosan ömlöttek be az emberek, méghozzá mindenféle ellenőrzés nélkül, ez már pedig merőben más típusú migráció, mint amivel Jordánia, Törökország vagy Libanon küzd, ahol legalább van esély összeírni azokat, akik érkeznek. Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási igazgatója beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×