Infostart.hu
eur:
362.57
usd:
313.44
bux:
150328.44
2026. augusztus 14. péntek Marcell
A székesfehérvári Loic Nego és Davide Zappacosta, az angol csapat játékosa a labdarúgó Európa-liga L csoportjában játszott Vidi FC - Chelsea mérkőzésen a Groupama Arénában 2018. december 13-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

A Vidi döntetlent játszott a Chelsea ellen, de a továbbjutásra nem volt esélye

Döntetlent játszott (2-2) a MOL Vidi FC a Chelsea-vel, de a bravúros eredmény ellenére kiesett az Európa-ligából, miután a BATE Boriszov Szalonikiben egy félidő alatt megverte a PAOK-ot.

Vidi FC: Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, A. Hadzic, B. Nikolov – Milanov, Scsepovics, Huszti.

Chelsea: Caballero – Zappacosta, Christensen, Ampadu, Emerson Palmieri – Barkley, Fabregas, Loftus-Cheek – Willian, Morata, Hudson-Odoi

A magyar bajnoknál kimaradt Pátkai Máté és Kovács István, alapvetően a megszokott csapatnak szavazott bizalmat a szerb edző. A Chelsea tartalékos, de még így is nagyon erős.

Az első helyzet a Vidi előtt adódott a negyedik perc legvégén, Huszti szellemes előkészítése után Nikolov gyengén lőtt.

Az első negyedóra lassan eltelik, a Chelsea mezőnyfölényben játszik, de a kapura (eddig) különösebben nem veszélyes.

Noha a Chelsea birtokolja többet a labdát, a ritka ellentámadások egyikéből Nego fordulásból lőtt a tizenhatos vonaláról – Caballero kapus kezébe.

Rossz hír: a BATE vezetéshez jutott Szalonikiben, ez abszolút meglepetés a boriszovi mérkőzés alapján, ahol simán nyert a PAOK. Ha ott ez maradna az ewredmény, akár még a győzelem sem segítene a Groupama Arénában a Vidin.

A 29. percben szabadrúgást kapott a Chelsea, a Vidi kapujától 20 méterre. Két brazil találkozott, Willian fennakadt Paulo Viníciuson. Williannek az ilyen ziccer, be is lőtte. Vidi FC–Chelsea 0-1.

Két perc alatt kiegyenlített a Vidi FC: Huszti Szabolcs szöglete után Milanov megcsúsztatta a labdát, amelyet a fiatal walesi védő, Ethan Ampadu a saját kapujába segített. Vidi FC–Chelsea 1-1.

Morata kapura perdítette a labdát közelről, szép mozdulat volt, de belesérült.

A 42. percben Scsepovics előkészítése után Nego lőtt, Caballero bravúrral, vetődve védett.

A Ferencváros által kiszemelt Szignyevics góljával már 2-0-ra vezet a BATE Szalonikiben.

A megsérült Morata helyére még az első félidő hajrájában beállt a francia világbajnok, Olivier Giroud.

Vége az első félidőnek.

A másik mérkőzés , sajnos, eldőlt, a BATE Szignyevics újabb góljával már 3-0-ra vezet. Éppen úgy megverte egy félidő alatt a PAOK-ot, mint tették vele a görögök Boriszovban.

Nagy Vidi-helyzet maradt ki a 47. percben, Stopira nagyszerű helyzetből nem talált kaput fejesével.

Újabb világbajnok áll be a „kékekhez”, a spanyol Pedro. A mezőny eddigi legjobbját, a brazil Williant váltotta.

Vezet a Vidi! Milanov a bal oldalról átívelte a labdát, Nego pedig élete gólját lőtte kapásból, jobbal, a rövid felső sarokba. Vidi–Chelsea 2-1.

Hudson-Odoi helyzetbe került, Kovácsik Ádám másodjára bár, de bravúrral védett.

Szépített a PAOK a BATE ellen, de még 1-3.

Giroud kapásból fölé vágta Fabregas labdáját. A magyar francia (Nego) belőtte, az angol francia (Giroud) nem.

A 74. percben a Chelsea hasonló helyzetből lőhetett szabadrúgást, mint az első félidőben, Willian góljánál. Olivier Giroud úgy belőtte, hogy Fiola ott állt a jobb kapufánál. Vidi FC–Chelsea 2-2.

Marko Nikolics két támadóval frissítette a csapatot, Kovács István és Hodzic váltotta Georgi Milanovot és Huszti Szabolcsot.

A harmadik fehérvári csere: Anel Hadzic lement, Pátkai Máté kapott szűk tíz percet.

Vége a mérkőzésnek, a Vidi harmadik lett a csoportjában, nem tudott továbbjutni, de nem vallott szégyent az európai porondon.

Címlapról ajánljuk
Mi lesz az afrikai sertéspestisből Baranyában, Somogyban? – Pláne, ha újra itt a lépfene!

Mi lesz az afrikai sertéspestisből Baranyában, Somogyban? – Pláne, ha újra itt a lépfene!

Nemes Imre országos főállatorvos részletesen válaszolt az InfoRádió kérdéseire péntek reggel. Fontos tudni, hogy a sertéspestis által érintett állományt azonnal leölték, a lépfene pedig már 80-100 évig is a helyén marad és fertőzhet akár embert is, de állományról állományra nem terjed, a járvány is kizárható, hiába vannak minden évben esetek. Vakcina is van.

„Isten kezében vagyunk” – magyar idegenvezető a horvátországi erdőtűz közvetlen közeléből

Az ország történetének legsúlyosabb erdőtüze pusztít Horvátországban. A térségből ezer helyi lakost és turistát menekítettek ki, köztük 58 magyart, 36 ember megsérült, heten életveszélyes állapotban vannak. 45 magyart egy sportcsarnokban helyeztek el.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Egyetlen éjjel alatt darálták be az orosz flottát, kulcsfontosságú területen ajánlott tűzszünetet Ukrajna - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Egyetlen éjjel alatt darálták be az orosz flottát, kulcsfontosságú területen ajánlott tűzszünetet Ukrajna - Híreink az orosz-ukrán háborúból pénteken

Nyilvánosságot látó felvételek alapján az ukrán fegyveres erők augusztus 12-13 között több orosz hadihajót - köztük a Fekete-tengeri Flotta jelenlegi zászlóshajóját - is megrongáltak Novorosszijszk kikötőjében. Mindeközben folytatódik a két harcoló fél között egymás gabonaszállítmányainak támadása, melyre Volodimir Zelenszkij ukrán elnök most tűzszünetet ajánlott. A fronton az orosz és az ukrán erők is területszerzésekről tesznek jelentéseket. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 14. 11:44
×
×