Infostart.hu
eur:
379.47
usd:
319.83
bux:
0
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
A norvég Nora Mörk, az Audi ETO KC játékosa győri otthonában 2018. február 17-én. A magyar csapat jobbátlövőjét, aki a közelmúltban térdszalagszakadást szenvedett, választották 2017 legjobb női kézilabdázójának a Handball-Planet szavazásán.
Nyitókép: Krizsán Csaba

Nora Mörk elárulta, mikor térhet vissza

A győriek norvég kézilabdaklasszisa a térdműtéte után Eb-meccseket néz, és már a visszatérésről álmodozik.

Nora Mörk az októberben elvégzett térdoperációt követően szépen gyógyul, bizakodva tekint a jövőbe, és szeretne minél hamarabb visszatérni a pályára - írja a Győri Audi ETO honlapja. Még a 2017/2018-as szezon tavaszi időszakában szenvedett térdszalag-szakadást Mörk, s úgy tűnt, az új szezon kezdetére minden rendben lesz, gyógyultan csatlakozhat társaihoz. Egy szeptember végi tréning során azonban fájdalommal szembesült, ezt követően vizsgálatnak vetette alá sérült térdét, melynek eredményeképp újabb műtétre kellett sort keríteni. október 12-én Norvégiában végezték el a beavatkozást, melyet ismét hosszabb kihagyás követ.

„A gyógyulásom az előzetes várakozásainknak megfelelő ütemben halad, így

minden bizonnyal képes leszek még a szezonban pályára lépni.

Természetesen érzek némi fájdalmat a hét héttel ezelőtt elvégzett műtétet követően, de tudom, hogy hamarosan jobban leszek, így hát erre gondolok minden nap. Nagyon várom, hogy újra kézilabdát foghassak a kezembe” – számolt be állapotáról Nora Mörk.

Most az éppen Franciaországban zajló Európa-bajnokságot is követi, az Európa-bajnoki cím megszerzésére a franciákat, a hollandokat és természetesen a norvégokat tartja a leginkább esélyesnek.

Címlapról ajánljuk

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Nincs megállás, folytatódik az emelkedés a tőzsdéken

Nincs megállás, folytatódik az emelkedés a tőzsdéken

Jók az előjelek a mai európai piacnyitásra, a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett, a határidős részvényindexek állása alapján pedig folytatódhat az emelkedés az európai piacokon. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×