393.5
366.87
0
A székesfehérvári Marko Scepovic és Dzjanyisz Poljakov, a fehérorosz csapat játékosa (j) a labdarúgó Európa-liga L csoportjában játszott Vidi FC - BATE Boriszov mérkőzésen a fővárosi Groupama Arénában 2018. szeptember 20-án.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Vereséggel kezdett a Vidi az Európa-ligában

A Vidi FC nem tudta megismételni korábbi jó teljesítményét, amelyet több nyári nemzetközi kupamérkőzésen is nyújtott, mindkét félidőben egy-egy gólt kapva 2-0-ra kikapott a BATE Boriszovtól a 2018-as Európa-liga-csoportkör első fordulójában, a Groupama Arénában. A csoport másik mérkőzésén, Szalonikiben, a Chelsea 1-0-ra megverte a PAOK-ot.

2018.09.20. 18:57

A Vidi kezdő tizenegye

Pátkai Máté helyett a bogár Georgi Milanov kezd, a sérült Kovácsik Ádámot Tomas Tujfel helyettesíti. Az AEK elleni athéni tizenegyből Kovácsik és Lazovics hiányzik. A csapat: Tujvel – Fiola, Juhász, Vinicius, Stopira – Nego, Hadzic, Nikolov – Kovács, Milanov – M. Scsepovics.

2018.09.20. 18:59

Retró divat

A Vidi mez az alapmotívumokat tekintve nagyon hasonlít arra, amilyen 1985-ben a felejthetetlen elődök az UEFA-kupa-döntőjében szerepeltek.

2018.09.20. 19:07

Óvatos játék

Tapogatózó játékkal telt el az első tíz perc, jól játszanak a középpályások, aktív Kovács István és az "új fiú", Milanov is.

2018.09.20. 19:09

Sárga lap

Stopira kapta, aki a balszélső helyén egy labdáért küzdve rátartott Poljakov lábára.

2018.09.20. 19:21

Túl az első félidő felén

Ivanicsé volt a BATE első helyzete, éles szögből lőtt, Tujvel jól fogta a szöget. A másik oldalon Milanov lövése elakadt Filipenkóban.

2018.09.20. 19:23

Vezet a BATE: Vidi–BATE 0-1

Tuominen egy szép kiugratás után góllal fejezte be az akciót, Fiola, Vinícius és Tujvel sem állt a helyzet magaslatán.

2018.09.20. 19:25

Újabb sárga

Ezt Georgi Milanov kapta.

2018.09.20. 19:29

Kovács lőhetett

Nego passza után Kovács lőhetett 16-17 méterről, talán túlságosan féltette a lábát, így fölé ment a labdája.

2018.09.20. 19:32

Sárga egy sárga mezesnek is

Milumovics kapott sárgát Marko Scsepovics buktatásáért.

2018.09.20. 19:34

Kapusbravúr

Scserbitszkij kiütötte Kovács István 13 méteres lövése után a labdát. Nego a közelben állt, de nem érte el a kipattanót. Ez vot az eddigi legnagyobb fehérvári lehetőség.

2018.09.20. 19:42

Szünet

Jasse Tuominen góljával 1-0-s BATE-előnnyel zárult az első félidő.

2018.09.20. 20:02

Újabb BATE-sárgs

Filipovics odarúgott Milanovnak, sárgát kapott érte.

2018.09.20. 20:07

Helyzet féle

Stopira balról belőtt labdája keltett izgalmat az 55. percben, les miatt lett vége az akciónak.

2018.09.20. 20:16

Védő helyett csatár a Vidiben

Armin Hodzic állt be a Vidibe, ez az első meccse a csapatban. Fiola ment le, Nego megy hátra jobbhátvédnek.

2018.09.20. 20:19

Csatárt cserél a BATE is

A fehéroroszok lehívták már mindkét csatárukat, de két csatár állt be be a helyükre. Gorgyejcsuk és Szkavis állt be.

2018.09.20. 20:22

Vinícius nagy hibája

Röviden tette haza a labdát, Tuijvel bátor kivetődése segített. (Adtak már ilyenért tizenegyest…)

2018.09.20. 20:27

Milanov elfáradt

A sokat dolgozó bolgár játékost Hangya váltotta.

2018.09.20. 20:29

Berecz Zsombor is páyán

Boban Nikolovot váltotta.

2018.09.20. 20:38

Vidi–BATE 0-2

Egy szabadrúgás után teljes védelmi rövidzárlat a fehérváriaknál, a nagyon egyedül hagyott Filipenko nyolc méterről a kapuba fejelt.

2018.09.20. 20:43

Négy perc a hosszabbítás

Leült a mérkőzés, kedveszegettek a fehérvári játékosok.

2018.09.20. 20:47

Kiállítás a fehéroroszoknál

Filipovics megkapta a második sárga lapját a 94. percben, így ő nem játszhat a BATE következő meccsén.

Elemző: az ellenzék erőre kapott, és kezdi elhinni, hogy nem legyőzhetetlen Erdogan

Recep Tayyip Erdogan pártjának veresége a helyhatósági választásokon elsősorban a rossz török gazdasági helyzet következménye – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos munkatársa. Pénzváltó Nikolett arról is beszélt, hogy az ellenzék jelentős visszaigazolást kapott arra, hogy lehet esélye a győzelemre a következő államfőválasztáson.