Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
327.9
bux:
109235.44
2025. december 5. péntek Vilma

Olimpiai érmessel erősíthet a magyar sikersportág

Cole Krueger után testvére, a februári olimpián rövidpályás gyorskorcsolyában 1000 méteren ezüstérmes John-Henry Krueger is Magyarországon folytatja pályafutását.

„John-Henry ma elfogadta a magyar szövetség ajánlatát, hogy magyar színekben versenyezzen – írta a Facebookra a sportoló édesanyja. – Tisztázzuk, JH nem a hazáját hagyja el, hanem a szövetséggel szakít, mert az teljesen magára hagyta, nem foglalkozott az igényeivel és a kéréseivel.”

„Büszkén képviselem az Egyesült Államokat, de ilyen formában fenntarthatatlanná vált a versenyzés számomra. Ha így folytatom a karrierem, csődbe viszem a családomat” – idézi a USA Today Kruegert, aki 2016 óta Dél-Koreában, illetve Hollandiában készült.

„Magyarország olyan szinten támogatja az eredményes sportolóit, amit eddig elképzelni sem tudtam, és amit kérni sem mernék az amerikai szövetségtől. Magyarországon úgy élhetem az életem és finanszírozhatom a karrierem, hogy nem sodrom veszélybe a családom anyagi helyzetét. A magyar edzők és versenyzőtársak a világ legjobbjai közé tartoznak, nagyon kíváncsi vagyok, mire leszek képes, ha elhárulnak az eddigi akadályok” – tette hozzá a sportoló.

Ha az amerikai szövetség elengedi Kruegert, csatlakozhat bátyjához, Cole Kruegerhez, aki 2016-ban kérte az „országváltást”, de a magyar szövetség pjongcsangi olimpiai csapatába nem fért be - írta az nso.hu.

Az Index emlékeztet arra, hogy Krueger az olimpiai második helyért 20 ezer dollárt (5,2 millió forint) kapott, itthon ennek az ötszöröse lett volna a jutalma. Ráadásul évenként 28 ezer dollárt költött csak az edzéseire, mert Hollandiába kellett mennie. Magyarországon az egyéni olimpiai bajnokok 35 millió forintot kapnak, az edzőtáborokat pedig a szövetség fizeti, a versenyzőknek ingyenes.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×