363.13
68101.94
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Nyert a Barcelona madridi üldözője ellen

Lionel Messi góljával nyert az éllovas Barcelona a vendég Atlético Madrid ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának rangadóján vasárnap, így a katalánok előnye nyolc pontra nőtt a második helyen álló fővárosi riválissal szemben.

A Barcelona Lionel Messi remek szabadrúgásgóljával szerzett vezetést a 26. percben. Az argentin klasszis karrierje 600. találatát szerezte, ebből 539 gólt klubcsapatában, 61 gólt a válogatottban ért el. Az első félidőben teljesen passzív, csak a védekezésre koncentráló Atlético a gól után sem tudott ritmust váltani, az Antoine Griezmann, Diego Costa csatárduó helyzetbe sem került.

A szünet után bátrabb támadójátékot vállalt fel a vendégcsapat, ennek eredményeként a mezőnyben küzdöttek egymással a játékosok, a kapuk sokáig nem forogtak veszélyben. A hajrában mindkét csapat lesről talált a kapuba, így maradt az 1-0.

A katalánok megőrizték bajnoki veretlenségüket, és boldogságukat csupán Andrés Iniesta combsérülése árnyékolja be, a középpályást a 36. percben le kellett cserélni.