65674.41
2024. április 19. péntek Emma

Simán nyert a Veszprém

A csapat továbbra is harcban van a második helyért.

A Telekom Veszprém esélyeshez méltóan 34-22-ra legyőzte a vendég fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 12. fordulójában, szombaton, és így továbbra is harcban van csoportjában a második helyért.

Az előző idényben BL-bronzérmes Veszprém - amely története során egyszer sem kapott ki a Breszttől - eleinte szinte minden támadásából betalált, de mivel a védelme eleinte nem zárt rendesen, a 12. percben 7-6 volt az állás. Mivel a vendégek nem tudtak egyenlíteni, és 10-6 lett, ezért időt kértek. Azonban számukra nem volt visszaút: Momir Ilic vezérletével a 18. percben már 14-7 volt az állás. A szünetig tovább nőtt a különbség.

A második félidőben sem volt kérdés, átlagban minden két hazai találatra egy válasz érkezett, szűk negyedórával a vége előtt 30-15-re lépett el Ljubomir Vranjes vezetőedző alakulata. A hajrában kicsit kiengedett a Veszprém, de így is gond nélkül tartotta otthon a két pontot.

Jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt vendége lesz a magyar bajnok.