392.27
366.85
67039.3

Thriller után vígjáték lett a vége: Magyarország-Oroszország 12-6

Rossz kezdés után kiváló "második félidőt" produkálva 12-6-ra győzött a magyar férfi válogatott az oroszok ellen a belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon. Különösen Bátori Bence, Vámos Márton és Nagy Viktor teljesített jól.

Az orosz csapat ellen játssza a második mérkőzését a magyar férfi vízilabda-válogatott a belgrádi Európa-bajnokságon.

Az oroszok immár nem olyan erősek, mint akár négy évtizeddel ezelőtt a szovjet csapat volt, hullámvölgyben vannak. "Kötelező" ellenük a győzelem, ráadásul fontos a gólkülönbség is, hiszen várhatóan az dönt majd a magyar és a görög csapat között a csoportelsőségről. A győztes elkerüli a szerbeket...
Délután a görögök, a papírformának megfelelően, 15 gólos különbséggel verték meg a törököket.
Orosz emberelőnnyel kezdődött a mérkőzés, kimaradt. Utána kimaradt egy magyar is, majd az oroszok második fórját Ogyincov gólra váltotta, 0-1.
Kimaradt a második előnyünk is, sőt lefordulásból Holod is betalált, 0-2. Nem ilyen kezdésre számítottunk.
Magomajev nagy lövésével háromgólos előnybe kerültek az oroszok, 0-3. Öt perc elteltével ott tartanak, ahol a magyar csapat szeretett volna...
Vámos Márton góljával szépített a magyar csapat, 1-3.
Merkulov ötméteresből visszaállította a háromgólos különbséget, 1-4.
Újabb magyar emberelőny maradt ki.
A második negyed orosz támadással kezdődött. Hosszú ideig tartották a labdát, aztán jöhettünk mi. Bátori Bence belőtte, 2-4.
Holod újabb góljával 2-5.
Hosnyánszky kapufája, ami nekik befelé pattan, nekünk kifelé.
Bátori Bence belejött: újabb előny, újabb gól, 3-5.
Vámos Márton, a csapat egyetlen balkezese lőtt gólt, 4-5.
Varga Dénes az utolsó pillanatban a kapufát találta el, a nagyszünetben egygólos hátrányban van a magyar csapat, 4-5.
Harmadszor is az oroszok hozták el a labdát, de nem jutottak semmire vele. Varga Dénes kapufát lőtt a mi támadásunkból.
Perceken keresztül egyik csapat sem szerzett gólt.  Négy és fél perc elteltével még mindig nem változott az eredmény. A magyar csapat a találkozón hét emberelőnyös helyzetből két gólt lőtt eddig.
Végre kiegyenlítettünk, Vámos Márton kapásgóljával 5-5.
Bátori Bence is betalált, először vezetünk, 6-5. Eddig csak Bátori és Vámos lőtt gólt a mieink közül.
Nagy Viktor bravúrja után újabb magyar akció. Négy másodperccel a negyed vége előtt Erdélyi bebombázta előnyből a labdát, 7-5.
Varga Dénes olyan gólt lőtt (majdnem), mint amilyet az Év góljának választottak a vlv.hu honlapján, 8-5.
Holod elképesztő nagy gólt lőtt, 8-6.
Igazi magyaros vízilabda végén Varga Dénes újabb gólja, 9-6.
Varga-negyed a mostani, Dániel a rövid sarokba lőtt, 10-6.
A védekezésünk remek, Nagy Viktor kiválóan véd. Szűk két negyed alatt az oroszok egyetlen gólt tudtak dobni. Kár az első két negyedért.
Emberelőnyből Bátori Bence újabb gólt lőtt, már öttel vezetünk, 11-6.
Vámos labdaszerzése után Bátori újabb gólt dob, 12-6.
Hatgólos győzelem lett a vége.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.