363.73
68123.99
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Már hazai pályán sem sebezhetetlen a Videoton

A Kecskemét 2-0-ra győzött Székesfehérváron a labdarúgó NB I 12. fordulójában. Ez volt a címvédő első őszi hazai veresége. A Debfrecen látványos mérkőzésen nyert 2-0-ra a Győr ellen, s már négy pont az előnye. Az újonc Diósgyőr feljött a harmadik helyre.

A címvédő Videoton hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a Kecskeméttől. A legutóbbi Magyar Kupa-döntő két résztvevőjének bajnoki csatáján bátran kezdett a Kecskemét, de a Videoton hamar átvette az irányítást. A két klub megállapodásának értelmében a Kecskeméten szereplő fehérvári kölcsönjátékosok nem léphettek pályára, így Lencséék a lelátóról nézhették a csapatok kaput kerülő, unalmas küzdelmét. Mindkét fél szervezetten, de gól és helyzet nélkül futballozott az első félidőben.

A fordulás után görcsösen és erőtlenül támadgatott a hazai csapat, a gólokat eközben a Kecskemét szerezte. Kétgólos hátrányban már öt támadóval rohamozott a Videoton, de így sem ment a játék. A KTE okos, türelmes futballjával rászolgált a győzelemre, a Videoton szurkolói pedig jogosan adtak füttykoncertet a találkozó végén.

A Vasas gól nélküli döntetlent játszott Siófokon. A piros-kékek a legutóbbi hat fordulóban mindössze két gólt kaptak, a Siófoknál pedig csak három csapat kapott kevesebbet ebben a bajnokságban. Ennek megfelelően zajlott az első félidő, amely meglehetősen unalmasra sikeredett, mindössze egy Bárányos-lövést és egy Bozovic-helyzetet lehetett feljegyezni.

A második játékrész elején Bozovic lábában volt a meccslabda, aztán Huszák hagyott ki egy lehetőséget a leginkább csak védekezéssel foglalkozó fővárosiak ellen. A Vasas hetedik mérkőzésén maradt veretlen, míg a Siófok a hatodikon nyeretlen.

A Paks remek második félidei játékával legyőzte a vendég Haladást. Rendkívül eseménytelen, alacsony színvonalú első félidőt láthattak a nézők. A kapuk alig forogtak veszélyben, a Paks gólja teljesen váratlanul született meg. A második félidőre nagyot fordult a világ, mindkét csapat nyíltan felvállalta a támadófutballt, ebből pedig egy élvezetes, remek meccs kerekedett, amelyet a Paks megérdemelten nyert meg. Az újoncok csatáján a Diósgyőr négygólos győzelmet aratott a vendég Pécs felett. A DVTK kezdett lendületesebben, de aztán a Pécs magára talált, igaz, helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. A hazaiak egy szöglet után szereztek előnyt. Vezetésüket még a félidő zárása előtt megduplázták, a szünet után pedig fergeteges rohamokat vezettek a Pécs kapujára.
A vendégeknek ekkor már momentumaik sem nagyon adódtak. A DVTK a negyedik gól után igazi örömfutballal szórakoztatta lelkes szurkolótáborát és helyzetei alapján akár még nagyobb különbséggel is nyerhetett volna.

Két góllal is vezetett a Budapest Honvéd Kaposváron, mégis pontot mentettek a hazaiak. Az őszi szezonban jól szereplő kispestiek a találkozó elején vezetést szereztek, majd egy újabb Danilo-találattal tovább növelték előnyüket. A sok hibával játszó kaposváriak a szünet előtt szépítettek büntetőből.

A második félidőt nagy lendülettel és góllal kezdte a somogyi együttes, s a házigazda a folytatásban is sokat tett azért, hogy megszerezze második idei győzelmét. Az eredmény azonban már nem változott, mivel a Rákóczi csak kapufáig jutott.

Az éllovas Debrecen hazai pályán kétgólos győzelmet aratott az őt üldöző Győr felett. Az ősz rangadóján nem érdemtelenül szerzett vezetést a 21. percben az addig valamivel aktívabb hazai gárda Simac fejesével. A gól után élénkebb, izgalmasabb lett az összecsapás, a győriek közel álltak az egyenlítéshez.

A Debrecent megnyugtatta a 100. élvonalbeli meccsén szereplő Kulcsár találata, amelyet követően már nem változott az eredmény. A hajdúságiak hetedik hazai mérkőzésüket is megnyerték, így nagy lépést tettek az őszi elsőség megszerzéséért zajló versenyben. Kondás Elemér tanítványai már négy pont előnnyel vezetik a tabellát. DEBRECEN-GYÕRI ETO FC 2-0 (1-0)
Debrecen, 9000 néző. Jv.: Bognár
DVSC: Novakovics - Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut - Bódi (Dombi, 89.), Varga, Bouadla, Szakály P. - Kulcsár (Yannick, 82.), Coulibaly (Nikolic, 65.)
GYÕR: Sztevanovics - Babics, Sztanisics, Szabó O., Völgyi - Ji-Paraná (Ceolin, 69.), Pilibaitis, Trajkovics - Dudás, Alekszidze (Ahjupera, 68.), Dinjar
Gólok: 1-0 Simac (21.), 2-0 Kulcsár (55.)

VIDEOTON-KECSKEMÉTI TE 0-2 (0-0)
Székesfehérvár, 2788 néző. Jv.: Vad
VIDEOTON: Tujvel - Brachi, Vinicius, Caneira, Oliveira - Evandro (Gosztonyi, 69.), Sándor (Vasziljevics, 69.), Elek (Nikolics, 59.), Tóth B., Walter - Alves
KECSKEMÉT: Németh G. - Maynard, Radanovics, Balogh B., Mohl - Szavics, Csukics, Bertus (Urbán, 82.), Bori - Sztokics (Pekár, 90.), Foxi (Forró, 88.)
Gólok: 0-1 Radanovics (57.), 0-2 Szavics (67.)

KAPOSVÁR-BP. HONVÉD 2-2 (1-2)
Kaposvár, 3000 néző. Jv.: Solymosi
KAPOSVÁR: Hajduch - Okuka, Bank, Graszl, Jánvári - Pedro, Kovács O. (Pavlovics, 14.) - Balázs B., Kulcsár K. (Safaric, 46.), Gujics - Perics (Grumics, 68.)
HONVÉD: Kemenes - Lovrics, Debreceni, Novák, Johnson - Abass (Hidi, 75.), Horváth A., Ivancsics, Tchami (Hajdú, 58.) - Torghelle, Danilo (Délczeg, 84.)
Gólok: 0-1 Danilo (8.), 0-2 Danilo (35.), 1-2 Perics (44., 11-esből), 2-2 Pavlovics (55.)

DIÓSGYÕR-PÉCSI MFC 4-0 (2-0)
Miskolc, 9000 néző. Jv.: Veizer
DIÓSGYÕR: Rados - Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér (Rakovic, 79.) - Abdouraman - Gallardo, Arze (Lippai, 72.), Luque - Pál Sz. (Seydi, 46.), Tisza
PÉCS: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Petrók, Marovics - Pintér A., Scepanovic (Demjén, 58.) - Horváth Zs. (Andorka, 46.), Nagy O. (Fröhlich, 78.), Regedei - Bajzát
Gólok: 1-0 Budovinszky (30.), 2-0 Tisza (36.), 3-0 Gallardo (51.), 4-0 Tisza (74.),

PAKS-HALADÁS 3-2 (1-0)
Paks, 1000 néző. Jv.: Radványi
PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Csehi (Báló, 82.) - Sifter, Sipeki (Szatmári L., 66.) - Bartha (Kiss T., 63.), Böde, Vayer - Hrepka
HALADÁS: Rózsa - Schimmer (Vujovics, 46.), Guzmics, Nagy G., Tóth P. - Rajos (Horváth A., 80.), Iszlai - Sluka, Kovács I., Halmosi - Kenesei K. (Oross, 70.)
Gólok: 1-0 Hrepka (35.), 1-1 Vujovics (48.), 2-1 Böde (53.), 3-1 Sifter (55.), 3-2 Nagy II G. (68.)

SIÓFOK-VASAS 0-0
Siófok, 500 néző. Jv.: Oláh
SIÓFOK: Milinte - Kiss Zs., Nyári, Fehér, Fejes - Haraszti, Sowunmi, Kecskés (Lattenstein, 73.), Szabó J. (Melczer, 64.) - Huszák - Bozovic (Csermelyi, 60.)
VASAS: Ilizi - Sütő, Gáspár, Kovács G., Katona - Mehmedagic, Farkas B.(Jokics, 71.) - Kulcsár D., Bárányos, Simic - Beliczky (Dajics, 75.)

Grád Ottó: a nagyobb árcsökkenésre a gázolajnál lehet majd számítani

Hétfőn 10 forinttal csökkentette az üzemanyagok árát a Mol, szombattól egy rendkívüli változással még tovább csökkennek az árak itthon. A Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára szerint ez a bejelentés új helyzetet teremt a kiskereskedelmi piacon. A változáshoz valamilyen mértékben várhatóan minden töltőállomás alkalmazkodik majd és árakat csökkent - mondta az InfoRádiónak Grád Ottó.
2024.05.03. péntek, 18:00