Infostart.hu
eur:
354.2
usd:
311.31
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Az olimpiai bajnok szégyenkezve és könnyezve ismerte be bűnösségét

Marion Jones magyar idő szerint szombat hajnalban vallomást tett a New York Kerületi Bíróságon, ahol elismerte, hogy hazudott, amikor azt állította, soha nem használt doppingszereket.

"Szégyenkezve állok itt, és mondom azt , hogy elárultam azokat, akik bíztak bennem" - mondta a bírósági meghallgatáson Marion Jones.

A háromszoros olimpiai bajnok amerikai atléta bejelentette, hogy visszavonul. "Visszavonulok attól a sportágtól, amelyet nagyon szeretek" - tette hozzá könnyezve a 31 éves atléta.

A következő bírósági meghallgatás január 11-én lesz az ügyben.

A háromszoros olimpiai bajnok atléta egy, a The Washington Post című lap tudomására jutott levélben írta meg családtagjainak és barátainak, hogy tudtán kívül doppingszereket használt 1999-től két éven keresztül. A 31 éves sprinter a levelében leírta, hogy valószínűleg három hónapos börtönbüntetésre ítélik majd korábbi hamis tanúvallomásáért.

"Bocsánatot szeretnék tőletek kérni. Sajnálom, hogy több okból is csalódást okoztam" - áll Marion Jones levelében. Az atléta kiemeli: csak 2002-ben jött rá, mit is kapott edzőjétől, miután új trénerrel kezdett készülni.

Az "a tiszta" nevű szteroidokat tartalmazó szert - amelyet a THG-t is gyártó BALCO laboratórium készített - akkori edzőjétől, Trevor Grahamtől kapta, aki állítása szerint neki csak annyit mondott az anyagról, hogy táplálék-kiegészítőket tartalmazó lenmagolaj.

Jones beismerése után a Nemzetközi Olimpiai Bizottság is vizsgálatoz helyezett kilátásba, míg az Egyesült Államok Olimpiai Bizottságának elnöke a 2000-es sydneyi olimpián szerzett három arany-, és két bronzérmének visszaadására szólította fel a 31 éves sprintert. Peter Ueberroth szerint mielőbb visszaszolgáltatni az érmeket, amelyeket a szabályok megszegésével szerzett, hiszen becsapta a sportágát, csapattársait, ellenfeleit, országát és saját magát.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×