Infostart.hu
eur:
361.1
usd:
313.23
bux:
149084.47
2026. augusztus 5. szerda Krisztina

Sakklegendák egymás ellen Hévízen

Két hetvenéves sakklegenda méri össze tudását hat rapidmérkőzésen április 13-tól 15-ig Hévízen: Portisch Lajosnak, a Nemzet Sportolójának Borisz Szpasszkij lesz az ellenfele.

A két nagymester naponta két partit vált a Fortuna Art moziban, a belépés díjtalan, a fővédnökséget Gyurcsány Ferenc miniszterelnök vállalta - derült ki az esemény szerdai sajtótájékoztatóján.

"A sakkszövetség régóta gondolkozott azon, miként tudna tisztelegni Portisch Lajos 70. születésnapja előtt, úgy érzem, sikerült méltó riválist találni a vele egykorú Szpasszkij személyében" - mondta Kunos Péter, a sakkszövetség elnöke.

"Nem tudom, mit fogok játszani egy ilyen régi ellenféllel szemben, aki minden gondolatomat ismeri - vallotta be a kilencszeres magyar bajnok, aki az 1978-as Buenos Aires-i olimpián aranyérmes válogatott éltáblása volt.

"Szpasszkij és én gyakorlatilag visszavonultunk, de nagyon örülök, hogy elfogadta a meghívást, jó lesz találkozni egy régi ismerőssel" - tette hozzé Portisch Lajos.

A szovjet válogatottal hatszoros olimpiai bajnok Szpasszkij a sakkozás tizedik világbajnoka, a sportág egyik legszínesebb egyénisége 1984-től francia színekben szerepel. A Leningrádban született nagymester 1993-ban játszott Polgár Judittal párosmérkőzést, és 5,5:4,5-re kikapott. Portisch-sal 77 játszmát vívott, 15-ször nyert, 7-szer vesztett.

Címlapról ajánljuk
Videón mutatta meg Magyar Péter a Paksi Atomerőmű elcsöndesült belsejét

Videón mutatta meg Magyar Péter a Paksi Atomerőmű elcsöndesült belsejét

Kedden napközben már utalt rá, hogy bent is forgattak, illetve hogy sok érdekeset lehet tanulni bent. Turbinatúrán a kormányfő.

Afrikai–spanyol tömeges migrációs incidens: a kutató szerint rengetegen „buliból” törtek át

Ceutában, a spanyol–marokkói határ egyik legfontosabb pontján újra kiéleződött a migrációs helyzet. Mi áll a háttérben, és milyen következményei lehetnek az eseményeknek? Erről kérdezte az InfoRádió Sayfo Omart, a Migrációkutató Intézet kutatásvezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Elszabadult a rali az amerikai tőzsdén, a SpaceX számaira várnak a befektetők

Elszabadult a rali az amerikai tőzsdén, a SpaceX számaira várnak a befektetők

A részvénypiaci optimizmust a vállalati gyorsjelentések mellett amerikai nyilatkozatok is fűtik az állítólagos amerikai-iráni tárgyalásokkal és a Hormuzi-szoros megnyitásával kapcsolatban, amire az olajár esik. Ma reggel Ázsiában felemás volt a hangulat, az európai tőzsdéken pedig emelkedéseket lehetett látni, itthon hasonlóan pozitív volt a kép. A magyar részvénypiacon a fókusz egyre inkább a vállalati gyorsjelentéseken van, a héten mind a négy hazai blue chip közzéteszi második negyedéves számait, holnap hajnalban az OTP jelent. A nap nyertese az Alteo volt a BÉT-en a tegnapi negyedéves jelentést követően, de a Mol is nagyot ment ma, új történelmi csúcsra került az olajcég árfolyama. A napot maga a BUX index is soha nem látott magasságban zárta. Amerikában nagyon komoly rali bontakozott ki, soha nem látott szintre kerültek a vezető részvényindexek. Elsősorban a SpaceX második negyedéves számaira várnak a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×