Infostart.hu
eur:
364.98
usd:
309.71
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf

Az olaszok elintézték a németeket

Olaszország 4-1-re legyőzte a nyári világbajnokság házigazdáját, Németországot barátságos labdarúgó-mérkőzésen.

A firenzei meccs előtt verekedés tört ki a német szurkolóknak fenntartott szektorban.

A német szövetség (DFB) közleménye szerint a botrány azért tört ki, mert az olaszok is adtak el jegyet vendégdrukkerek részére, és így olyanok is bejutottak a stadionba, akik múltjuk miatt a DFB-től nem kaptak belépőt. Ezenkívül, eddig tisztázatlan okokból olasz drukkerek is kaptak jegyet a németek részére fenntartott lelátórészre.

A pályán a házigazdák nekiestek a németeknek: Gilardino és Toni góljával már a hetedik percben 2-0-ra vezettek. Később Rossi és Del Piero is eredményes volt, a vendégek csak a meccs végén szépítettek Huth találatával.

A franciák hazai pályán 2-1-re kikaptak a szlovákoktól. Zidane-ék 2004 nyarán Portugáliában veszítettek legutóbb, akkor a későbbi Európa-bajnok görögökkel szemben 1-0-ra.

Anglia némi szerencsével nyert 2-1-re a vendég Uruguay ellen. A dél-amerikaiaknak Pouso szerzett vezetést egy szépségdíjas góllal, de a második félidő második felére összeszedték magukat az angolok, és sikerült fordítaniuk.

Címlapról ajánljuk

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

137 mandátumnál jár a Tisza Párt, 56 képviselői helynél a Fidesz és 6-nál a Mi Hazánk, miután szerdán lezárult az újraszámolás Zala 2. számú, keszthelyi választókerületében. Csütörtökön hiánytalanul megérkeztek a külképviseleteken leadott szavazatok is, Magyar Péter pedig bejelentette: nem a Karmelitában, hanem a Parlament közelében lesz a miniszterelnöki irodája. A Tisza-kormány oktatási minisztere a Ciszterci Iskolai Főhatóság éléről érkezik, személyében egy újabb nő kerül a kormányba. Magyar Péter az üzemanyag-ellátás biztonságáról kért tájékoztatást a Moltól, egyúttal felszólította a vállalatot, hogy ne fizesse ki a Fidesz-közeli MCC-nek járó, mintegy 25 milliárd forintos osztalékot. Folyamatosan frissülő cikkünkben a csütörtöki fejleményeket követjük nyomon. Orbán Viktor csütörtök este interjút adott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×