368.33
66376.55
2024. április 24. szerda György

Olasz sikerrel zárult a maratoni sífutás

Az olasz Giorgio Di Centa nyerte a férfi sífutók 50 km-es versenyét a torinói téli olimpián.

Az ezüstérmet az orosz Jevgenyij Gyementyjev, a bronzot az osztrák Mihail Botvinov szerezte meg.

A táv kétharmadáig nagy létszámú csoport haladt az élen, azután viszont egyre többen szakadtak le az egyre komolyabb tempót diktáló esélyesektől. A végeredményt sprintbefutó döntötte el, a korábban a 4x10 km-es váltó tagjaként is győztes Di Centa kis különbséggel, de egyedül haladt át a célvonalon.

Di Centa 8 tizedmásodperccel előzte meg Gyementyjevet, ez volt a legkisebb különbség, amellyel ezen a távon valaha olimpiát nyertek.

A maratoni versenyt 63-an teljesítették, 16-an menet közben feladták a küzdelmet.