Infostart.hu
eur:
387.38
usd:
333.68
bux:
122290.58
2026. március 3. kedd Kornélia

Lékó Péter Adamsszel is remizett

A címvédő Lékó Péter sötéttel remizett az angol Michael Adamsszel a hollandiai Wijk aan Zee-ben zajló 13 fordulós sakk szupertorna nyolcadik körében. A magyar nagymester eddig hatszor ért el döntetlent, továbbá egy-egy győzelmet és vereséget könyvelhetett el.

A címvédő Lékó Péter ismét remizett a hollandiai Wijk aan Zee-ben zajló nemzetközi sakktorna nyolcadik fordulójában. A magyar nagymester ezúttal a sötét bábukat vezette, ellenfele az angol Michael Adams volt. A parti a 24. lépésben ért véget.

Lékó Péter mérlege maradt ötvenszázalékos. Ha ezen a hátralévő fordulók során sem javít, áprilisra ismét veszíthet Élő-pontjából.

A világbajnok bolgár Veszelin Topalov világossal döntetlent ért el az izraeli Boris Gelfand ellen. Fő riválisa, az indiai Viswanathan Anand sötéttel győzött a francia Etienne Bacrot.

A mezőny két legjobbja a jövő hétre maradt öt fordulóban nemcsak a tornagyőzelemről, hanem akát a világelsőségről is dönthet. Anand és Topalov még egymás ellen is asztalhoz ül. Az őszi argentínai nyolcas világbajnoksági döntőben Topalov egyedül Anandot nem győzte le riválisai közül, két döntetlen volt a bolgár és az indaiai nagymester egymás elleni mérlege.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

A közel-keleti háború nemcsak a térség légiközlekedését bénította meg, hanem jelentős fennakadásokat okoz az egész világon – mondta az InfoRádió által megkérdezett szakértő. Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapítója szerint az átszállási pontok leállása okozza a legnagyobb problémát.

Volodimir Zelenszkij nyíltan támadja Orbán Viktort, és azt állítja: „lehetetlen újraindítani” a Barátság kőolajvezetéket

Hiszi, hogy Orbán Viktor vereséget szenved a magyar választásokon – mondta Volodimir Zelenszkij. Az interjúban azt is közölte: „többször megmondta, hogy Európa ne vegyen orosz olajat”. „A Barátság vezeték elpusztult, a helyreállításhoz tűzszünet kell – ezt világosan meg kell mondani Putyinnak” – fogalmazott.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, eddig a háború egyik legnagyobb áldozata

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, eddig a háború egyik legnagyobb áldozata

A forint szokatlanul erős gyengüléssel kezdte a keddi kereskedést, és bár kora délutánra mérsékelt korrekció bontakozott ki, a hazai deviza továbbra is komoly nyomás alatt áll. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×