Infostart.hu
eur:
354.38
usd:
306.11
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
A Pia elnevezésű vihar közben az Északi-tengeren elveszett, majd a dániai Tranum közelében partra vetett konténert néz egy férfi 2023. december 23-án. Előző nap a Maersk dán logisztikai vállalat egyik hajójáról 46 konténer a vízbe esett az észak-dániai Bulbjerg és Svinkloev közötti tengerpart közelében.
Nyitókép: MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen

Pia miatt esett vízbe, elveszett, de mégse! Valami úszik Dániában

Odüsszeusz legendás bolyongására gondoljunk vagy inkább a környezetvédelemre? Robinsonra vagy Péntekre? Piára vagy Dániára? A tengerre vagy az emberre? Ez egy olyan képsorozat, amitől gondolhatunk mindenre! Ázott konténerek a jéghideg homokban.

A konténerről a doboz jut eszembe.

A dobozról a dobozolás, tehát Örkény.

Örkényről a Tóték.

Tótékról minden eszünkbe jut.

Ezekkel a képekkel méltón búcsúzhatunk ettől az évtől?

Igen. Talán.

Tranum, 2023. december 23.
A Pia elnevezésű vihar közben az Északi-tengeren elveszett, majd a dániai Tranum közelében partra vetett konténerek 2023. december 23-án. Előző nap a Maersk dán logisztikai vállalat egyik hajójáról 46 konténer a vízbe esett az észak-dániai Bulbjerg és Svinkloev közötti tengerpart közelében.
MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen
A Pia elnevezésű vihar közben az Északi-tengeren elveszett, majd a dániai Tranum közelében partra vetett konténerek 2023. december 23-án. Előző nap a Maersk dán logisztikai vállalat egyik hajójáról 46 konténer a vízbe esett az észak-dániai Bulbjerg és Svinkloev közötti tengerpart közelében. MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen
Tranum, 2023. december 23.
A Pia elnevezésű vihar közben az Északi-tengeren elveszett, majd a dániai Tranum közelében partra vetett konténert néznek emberek 2023. december 23-án. Előző nap a Maersk dán logisztikai vállalat egyik hajójáról 46 konténer a vízbe esett az észak-dániai Bulbjerg és Svinkloev közötti tengerpart közelében.
MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen
Konténerek a jéghideg homokban. MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen
Tranum, 2023. december 23.
A Pia elnevezésű vihar közben az Északi-tengeren elveszett, majd a dániai Tranum közelében partra vetett konténert néznek emberek 2023. december 23-án. Előző nap a Maersk dán logisztikai vállalat egyik hajójáról 46 konténer a vízbe esett az észak-dániai Bulbjerg és Svinkloev közötti tengerpart közelében.
MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen
Konténerek és trénerek. MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen
Tranum, 2023. december 23.
A Pia elnevezésű vihar közben az Északi-tengeren elveszett, majd a dániai Tranum közelében partra vetett konténerből kiesett csomagokat fényépezi egy férfi 2023. december 23-án. Előző nap a Maersk dán logisztikai vállalat egyik hajójáról 46 konténer a vízbe esett az észak-dániai Bulbjerg és Svinkloev közötti tengerpart közelében.
MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen
Hány szemetelés az élet? MTI/EPA/Ritzau/Claus Björn Larsen
Címlapról ajánljuk
Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után
Foci-vb 2026

Piros lapok színezték ki a vb nyitómeccsét egy irgalmatlan nyitóünnepség után

Mexikó megérdemelten „tartotta otthon” a három pontot, ugyanennyi kiállítást azonban a játékvezetőnek is „szerveznie kellett” a Dél-Afrika elleni labdarúgó-vb-nyitómeccsen.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

Már a hétvégén jöhet az iráni megállapodás - Azonnal itt a reakció a tőzsdéken!

A részvénypiaci hangulat alapvetően továbbra is törékeny, két meghatározó téma uralja a tőzsdéket, az egyik a technológiai és mesterséges intelligencia részvények esése, a másik pedig az iráni háború eszkalációja. Az európai részvénypiacok ma felfelé vették az irányt, a régiónkban a magyar és az osztrák részvénypiac is kiemelkedően teljesített - szektorszinten elsősorban a bankpapírok vezették az emelkedést. Az Európai Központi Bank kamatemelése után valamelyest csökkent az optimizmus az európai részvénypiacokon délután - az EKB 3 éves szünet után emelt először egész pontosan 25 bázispontot -, illetve a Kormányzótanács lefelé módosította a GDP-növekedési várakozásokat és megemelte az inflációs előrejelzéseket a következő évekre. Koraeste Donald Trump közölte, hogy mégsem lesz ma amerikai támadás Irán ellen, erre reagálva emelkednek a nemesfémek és esik a Brent jegyzése, a vezető tőzsdék pedig raliznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×