eur:
411.19
usd:
394.46
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Lukács Sándor Kertész Imre Kaddis a meg nem született gyermekért című monodrámájának próbáján a Vígszínház Háziszínpadán, 2019. április 4-én. A színdarabot április 6-án mutatják be Vörös Róbert rendezésében.
Nyitókép: Lukács Sándor Kertész Imre Kaddis a meg nem született gyermekért című monodrámájának próbáján a Vígszínház Háziszínpadán. A színdarabot április 6-án mutatták be Vörös Róbert rendezésében. MTI/Kovács Tamás

Duplázott a Ruttkai Éva-emlékgyűrű idei díjazottja

Lukács Sándor kapta a Ruttkai Éva-emlékgyűrűt az idén a Vígszínház társulatának titkos szavazása alapján - közölte a színház a honlapján.

A Vígszínház társulata Lukács Sándornak a Kaddis a meg nem született gyermekért, a Honderű és a II. Richárd című előadásokban nyújtott alakítását ismerte el a díjjal. A színművész másodszor vehette át az elismerést, először 1993-ban kapta meg az emlékgyűrűt.

A padlás pénteki előadása után Eszenyi Enikő, a színház igazgatója emlékezett Ruttkai Évára, a Vígszínház legendás színésznőjére, aki idén lenne 92 éves - írták.

A Ruttkai Éva-emlékgyűrűt a színésznő lánya, Gábor Júlia 1986-ban alapította édesanyja emlékére. A díjat minden évben Ruttkai Éva december 31-ei születésnapja előtt, december utolsó hetében adják át annak a színművésznek, aki abban az évben a társulat szerint a legkiemelkedőbb művészi teljesítményt nyújtotta.

A Ruttkai Éva-emlékgyűrűt a Vígszínház bármely művésze akár többször is megkaphatja, az adott naptári évben nyújtott kiemelkedő művészi teljesítményéért - közölték.

A színésznő aláírásával díszített Ruttkai Éva-emlékgyűrűt elsőként, 1987-ben Tordy Géza vehette át. Később Eszenyi Enikőt, Darvas Ivánt, Pap Verát, Gálffi Lászlót, Kaszás Attilát, Tábori Nórát, Jánoskúti Mártát, Kútvölgyi Erzsébetet, Igó Évát, Börcsök Enikőt (1998, 2000, 2005), Alföldi Róbertet, Hajdu Istvánt, Csőre Gábort (2002, 2014), Venczel Verát (2003, 2011), Harkányi Endrét, Rajhona Ádámot, Danis Lídiát, Epres Attilát, Reviczky Gábort, Hegyi Barbarát, Bata Évát, Fesztbaum Bélát, Péter Katát, Wunderlich Józsefet, ifj. Vidnyánszky Attilát és Szilágyi Csengét díjazták.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×