Infostart.hu
eur:
384.37
usd:
328.9
bux:
121308.37
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Nyitókép: Németh Gabriella / X – A RENDSZERBŐL TÖRÖLVE

Fojtogató atmoszférájú az új magyar krimi

A Liza a rókatündér rendezője ezúttal egy egészen különböző stílusú filmet, egy akcióthrillert vitt vászonra. Az X - A rendszerből törölve című alkotás Balsai Móni, Schmied Zoltán és Kulka János főszereplésével készült, és már a magyar mozikban is látható.

Az X - A rendszerből törölve egy izgalmas, fordulatokban gazdag krimi, amelynek fojtogató atmoszférája van – mondta az InfoRádiónak a film rendezője.

Ujj Mészáros Károly kifejtette: a történet sokféle társadalmi réteget érint, így bejárják Budapest több helyszínét, a szegényebb panelrégióktól kezdve a gazdagabbak villáiba is be lehet pillantani.

A filmben szinte feje tetejére állítják a várost.

A rendező szerint a kizökkent világ a főhősnő karakteréből is adódik, aki annyira instabil és sebezhető, hogy ez a képi megoldás is ezt mutatja be.

A főszerepet Balsai Móni alakítja, aki rájön, hogy a természetesnek tűnő halálesetek valójában gyilkosságok, és végül felgöngyölíti az ügyeket.

„Ő egy jó zsaru, aki sok összefüggésre rájön, de pánikol, nem mer kimenni helyszínekre, megtekinteni áldozatokat, mert egy régi trauma következtében retteg tőlük. Ahhoz, hogy előrejusson, meg kell tanulnia kezelni ezeket a problémákat” - mondta a főhősről a rendező.

Ebben a filmben tér vissza Kulka János betegsége után, aki egy külön szálat visz, amelynek kitüntetett fontossága van a cselekményben.

„Ezt a szerepet rá írtuk, és eredetileg sem volt túl beszédes szerep, tehát nem kellett megváltoztatni a sajnálatos megbetegedése miatt.

Fizikailag megterhelő szerep volt, de János hatalmas elánnal, végigküzdve dolgozott a forgatáson.

Örültem, hogy velünk tudott dolgozni, és szerintem ő is örült” - tette hozzá Ujj Mészáros Károly.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×