A Sziklakórház Múzeum 1958 és 1962 között egy esetleges vegyi vagy nukleáris támadás esetén atombunkerként tudott volna működni, ezért az új atombomba-kiállítás hiteles helyszíne – mondta Polácska Fruzsina.
„Olyan, eredeti tárgyak érkeznek Hirosima és Nagaszaki városából, amelyek a 1945-ös atomtámadások során megégtek, megrongálódtak. A hozzájuk kapcsolódó személyes történetek igyekeznek felhívni a figyelmet a nukleáris fegyverek pusztító hatására, bemutatni a háború valódi arcát és hangsúlyozza a béke értékét.”
A Sziklakórház szóvivője elmondta, a személyes történeteket, a szemtanúk visszaemlékezéseit a múzeum idegenvezetői mesélik el. A tárlaton először a kórház, majd az atombunker részben található kiállítás tekinthető meg – tette hozzá Polácska Fruzsina.
„A látogatók megismerhetik a Sziklakórház történetét, amely az 1930-as évekig nyúlik vissza. A tárlat nem pusztán múltidézés, a jelenre és a jövőre is koncentrál.”
Több olyan installáció is van, amelyek azt mutatják be, hogy a jelenlegi fegyvereknek milyen hatása van azokhoz képest, amelyeket ledobtak Hirosima és Nagaszaki városára, így teremt hidat a múlt és a jelen között – mondta el a Sziklakórház szóvivője.