eur:
405.72
usd:
356.68
bux:
0
2025. április 28. hétfő Valéria

Összeomlás fenyegeti a Topkapi szerájt

Az összeomlás veszélye fenyegeti az isztambuli Topkapi palota egyes részeit a falakban keletkezett rések miatt - írta a Hürriyet című török napilap.

Az épületegyüttes Hódító Mehmed szultánról elnevezett pavilonját, amely korábban a palotamúzeum kincseit mutatta be, biztonsági okokból már július 13-án bezárták. Az épület pincefalain a hajszálrepedések mögött akkora méretű réseket fedeztek fel a szakemberek, hogy egy emberi kar átférne rajtuk. A kincstár felbecsülhetetlen értékű tárgyai, egyebek között a 86 karátos, körte alakú "Kanálkészítő gyémántja", biztonságos raktárhelyiségekbe kerültek át.

A szakértői jelentés szerint - más hatások mellett - az utóbbi években a Márvány-tenger mélyéből induló földrengések nyomán a pavilon az összeomlás szélére került. A hatóságok szerint az épület jelenlegi állapotában még egy 5-ös erősségű földrengést sem vészelne át.

A kulturális és idegenforgalmi minisztérium sürgős beavatkozást rendelt el. A felújítás költségei elérhetik a 10 millió török lírát (1 milliárd forint).


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Majd egy év után szorult ki Kijev a kulcsrégióból, áttörés jöhet a tárgyalásokban - Háborús híreink hétfőn

Majd egy év után szorult ki Kijev a kulcsrégióból, áttörés jöhet a tárgyalásokban - Háborús híreink hétfőn

Moszkva a hétvége során bejelentette: teljesen kitolták az ukrán csapatokat Kurszkból. Kijev tagadja, hogy fel kellett volna adnia az utolsó állásokat. Trump és Zelenszkij újra tárgyalt egymással, de az orosz külügyminisztérium felől is bíztató hírek érkeznek egy esetleges tűzszünettel kapcsolatban. Nem árt sietniük, mivel Washington ismét megerősítette, hogy nem fog a végtelenségig közvetíteni Oroszország és Ukrajna között. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×