Infostart.hu
eur:
364.08
usd:
319.03
bux:
144765.41
2026. július 23. csütörtök Lenke

Batman megalkotója, Bob Kane csillagot kapott Hollywoodban

Csillagot kapott szerdán a hollywoodi Hírességek sétányán Bob Kane képregényszerző, Batman megteremtője - közölte a Variety.com.

Kane éppen száz éve, 1915-ben született és apjától örökölte a rajzolás szeretetét, aki a New York Daily Newsnál gravírozóként dolgozott. Képregényrajzolóként hamar rájött, hogy ha a kor nagyságai, Jerry Siegel és Joe Shuster, a Superman-képregények alkotói nyomába akar érni, akkor egy saját hőst kell teremtenie.

1939-ben egy hétvége alatt kitalálta Batmant, középiskolai barátja és alkotótársa, Bill Finger pedig megálmodta a sötét lovag öltözékét és alteregóját, Bruce Wayne-t. Az első Batman-képregény 1939 májusában debütált a Detective Comics (DC) képregénysorozatban.

A hatvanas évekre már nagy kultusza alakult ki Batmannek, a batmániát az ABC tévé 1966 és 1968 között sugárzott nagy sikerű tévésorozata is tüzelte. Összesen 120 epizód készült akkor a tévécsatorna számára. A nyolcvanas évek végén Tim Buron Batman-filmje lehelt új életet a denevérruhás hősbe. Kane 1998-ban hunyt el, jóval a negyedik Batman-mozi bemutatása után.

Jövőre újra feltűnik a filmvásznon a gothami hős, akit ezúttal Ben Affleck alakít a Batman Superman ellen - Az igazság hajnala című filmben, amely Zack Snyder rendezésében készül.

Címlapról ajánljuk
Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Trumpot feldühítette az új brit külügyminiszter kinevezése

Donald Trumpot mélységesen felháborítja az új brit külügyminiszter személye, állítják Washingtonban kormányzati bennfentesek. A brit külügyi tárca új vezetője Ed Miliband volt környezetvédelmi miniszter és pártja egykori főnöke lett. A Fehér Házban azt mondják: nem felejtik el korábbi megjegyzéseit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.23. csütörtök, 18:00
Szécsényi Gábor
Az Autó főszerkesztője
Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Tisza-kormány: lemondott a legfőbb ügyész, óriási vasútfejlesztési projektet jelentett be a kabinet

Az elmúlt napok hazai belpolitikai eseményeit az új köztársasági elnök keresése uralta, miután Polgár Judit visszautasította a jelölést, amit Török Gábor politikai elemző a Tisza-kormány első politikai kudarcának nevezett. A jelöltállítási folyamat így a parlament keddi ülésén folytatódott, emellett azonban több fontos javaslatot is tárgyaltak a képviselők. Szerdán 10 évre szóló vasútfejlesztési projektet jelentett be Magyar Péter miniszterelnök és Vitézy Dávid beruházási- és közlekedési miniszter, melynek keretében a teljes hazai vasúthálózat megújul majd. A délután folyamán dr. Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész bejelentette, hogy lemond tisztségéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×