Infostart.hu
eur:
382.46
usd:
325.99
bux:
124515.8
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Õ kapja az amerikai Kongresszusi Könyvtár Gershwin-díját

A sokszoros Grammy-díjas amerikai énekes-zeneszerző Billy Joelnek ítélték oda idén az amerikai Kongresszusi Könyvtár Gershwin-díját.

A 65 éves Joel a díj hatodik kitüntetettje lesz.

A Kongresszusi Könyvtár George és Ira Gershwin emléke előtt tisztelegve adományozza életműdíjként a Gershwin-díjat, amelynek korábbi kitüntetettjei között van Carole King, Stevie Wonder, Paul Simon, Paul McCartney és a Burt Bacharach-Hal David dalszerzőpáros.

"Billy Joel a legkiválóbb történetmesélők közül való. Intimitás jellemzi zeneszerzői munkásságát, és hidat épít hallgatósága és a zenéje által közvetített világ között" - indokolta a döntést James H. Billington, a Kongresszusi Könyvtár vezetője.

Joel, akinek munkássága 50 évet ölel fel, az egyik legnépszerűbb könnyűzenei előadóművész az Egyesült Államokban, harminchárom dala került a toplisták élére. Számos Grammy-díja közül kettőt a Just the Way You Are című daláért és azonos című albumáért kapott 1978-ban.

1990-ben megkapta a Grammy Legenda Díjat is, 1999-ben pedig helyet kapott a Rock and Roll Hírességek Csarnokában.

A New York-i születésű énekes novemberben kapja meg a kitüntetést.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
A tagállamok egymást fojtják meg a rezsicsökkentésekkel – Brüsszel veheti a kezébe az egészet

A tagállamok egymást fojtják meg a rezsicsökkentésekkel – Brüsszel veheti a kezébe az egészet

Az európai ipar energiaár-problémája mára egyértelműen túlnőtt a 2022-es energiaválság átmeneti sokkján. Bár a nagykereskedelmi villamosenergia- és gázárak azóta stabilizálódtak, az ipari fogyasztók által fizetett árak tartósan magas szinten maradtak, ezért több kormány kedvezményes tarifákat vezetne be az ipar számára, hogy ezzel segítsék az európai versenyképességet. Ugyan ez könnyen indokolható lépésnek tűnik, tagállamonként nagyon eltérő, hogy mekkora támogatásokat engedhetnek meg maguknak, ezért könnyen belső összeférhetetlenségekhez vezethet, ha nem épül ki egy rendszer az uniós országok rezsicsökkentési dömpingjére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×