Infostart.hu
eur:
388.12
usd:
336.26
bux:
122510.7
2026. március 27. péntek Hajnalka

Megkerült a többmilliós hegedű

Tökéletes állapotban találtak rá Nagy-Britanniában egy csaknem másfél millió euró (mintegy 420 millió forint) értékű Stradivarius hegedűre - közölte a rendőrség kedden. A hangszert 2010 novemberében lopták el Londonban, miközben a tulajdonosa éppen szendvicset vett egy pályaudvari kávézóban.

A tolvajok akkor vitték el az 1696-ban készült értékes hegedűt és két, 78 ezer euró (23 millió forint) értékű vonót, amikor a koreai származású Min-Jin Kym hegedűművész a londoni Euston pályaudvaron étkezett.

"Nagy megpróbáltatás volt. El sem akartam hinni, mi történt" - mondta a 35 éves nő, aki elmondása szerint "a hetedik mennyországban találta magát" a hír hallatán, hogy megkerült a hangszer."Egyre csak a lopásra gondoltam, és arra, mekkora felelősség zuhant rám. Tini korom óta ezen a hangszeren játszottam, az egyéniségem része volt" - tette hozzá.

A legendás Antonio Stradivari által készített hegedűt a saját tokjában, egy közép-angliai ingatlanban találták meg. Néhány egészen apró rongálódást leszámítva teljesen ép állapotban került elő.

A nyomozás hosszú és igen bonyolult volt - mondta el Simon Taylor felügyelő, aki szerint a hangszer ritka és különleges volta miatt rendkívüli nehéz lett volna túladni rajta.

2011 áprilisában három embert ítéltek el a lopás miatt, egy 32 éves férfire, aki a bűncselekményt egy 15 és egy 16 éves kamasz segítségével követte el, 4 és fél évi börtönt szabott ki a bíróság.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Az Egyesült Államok számára nagyobb kihívás és anyagi teher az iráni háború, mint Teherán számára, mert utóbbi amellett, hogy hazai pályán van, jelentősen olcsóbb fegyvereket használ – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás, a Stratégiai és Védelemkonzultációs Csoport elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.27. péntek, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
Gyengült a forint csütörtökön

Gyengült a forint csütörtökön

Az iráni háborúról érkező hírek határozzák meg továbbra is a devizapiaci kilátásokat, jelentős kilengéseket és gyakori irányváltásokat okozva a jegyzésben. Az euró-forint árfolyam a hetet 394 felett kezdte, ma reggelre azonban 388 alá csökkent a kurzus, míg a dollár jegyzése a hétfői 343-as árfolyam után 336 alatt kezdte a napot. A délelőtt folyamán aztán az olajárak emelkedésének és a dollár erősödésének nyomán gyengülni kezdett a forint, az euróval is a dollárral szembeni jegyzés is már 1 egységet meghaladó mértékben emelkedett a tegnap esti záráshoz képest. Délután jött a fordulat a devizapiacon: a forint percek alatt ledolgozta délelőtti gyengülését.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×