Infostart.hu
eur:
381.96
usd:
321.71
bux:
126663.78
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Így várja Óbuda a Sziget fesztivál vendégeit

Óbuda több projekttel kapcsolódik az augusztusi 20. Sziget fesztiválhoz: a kerület okostelefon-alkalmazásába bekerülnek a Sziget-programok, a fesztiválozóknak túravezetéseket szerveznek, a húszéves óbudai lakosok pedig fél áron vehetik meg a heti bérletet.

"A Sziget és Óbuda között évek óta jó az együttműködés és mindkét fél úgy gondolta, érdemes ezt tovább mélyíteni. A húszéves kerületi lakosok okmányirodai igazolással fél áron vehetik meg a bérletet a fesztiválra, az egyéb kedvezményekhez is szükséges OTP PayPass kártya kiváltásával" - mondta Gerendai Károly, a Sziget főszervezője.

Bús Balázs óbudai polgármester arról számolt be, hogy az idei Szigeten jelen lesz az óbudaiak által megálmodott Könyvmegálló, angol nyelvű túravezetéseket szerveznek a kerületi múzeumok és galériák bemutatására, az Óbuda okostelefon-alkalmazás részeként pedig letölthetők lesznek a Szigettel kapcsolatos programok.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kovács Erik: a mi éghajlatváltozásunkban lesz egy újabb éghajlatváltozás

Kovács Erik: a mi éghajlatváltozásunkban lesz egy újabb éghajlatváltozás

Grönland extrém módon olvad, a nyári hőmérsékletben 8-10 Celsius-fokos anomáliák vannak. A 2040-es években már tízből egy esztendőben jégmentessé válik nyaranta a sarki terület – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Kovács Erik, a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×