Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Ma ünneplik a Költészet Napját

Országszerte versmondó versenyekkel, felolvasásokkal, megemlékezésekkel ünneplik a költészet napját, amit József Attila születésnapjára emlékezve 1964 óta minden évben április 11-én tartanak Magyarországon.

Megkoszorúzzák a költő budapesti emléktábláját egykori lakóhelyén, a ferencvárosi Gát utca 3-ban, valamint a Liszt Ferenc téri József Attila-szobrot is. Az Uránia Nemzeti Filmszínházban filmvetítéssel, a Petőfi Irodalmi Múzeumban József Attila levelezéséből összeállított műsorral emlékeznek a költőre. Debrecenben a Csokonai Színházzal közös költői estre várják a közönséget, Nyíregyházán versmondásra várják a város lakóit, míg Pécsett Hobo József Attila-estjét láthatja a közönség.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Kiderült, segít-e a nagy havazás a Balaton és a Velencei-tó vízszintjén

Az elmúlt hetek havazása nem segít számottevően a Balaton és Velencei-tó vízszintjének emelkedésében – mondta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője. Bíró Tibor szerint az alacsony vízszint miatt a Balaton ökológiájának felborulására lehet számítani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×