Infostart.hu
eur:
362.52
usd:
314.71
bux:
148467.05
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

A Kaméleont nevezik az Oscar-díjra

Az Oscar-díjra nevező magyar bizottság szerdai ülésének döntése értelmében Goda Krisztina Kaméleon című játékfilmje képviseli Magyarországot a legjobb idegen nyelvű film kategóriában a 2010-es versenyben.

A Csak szex és más semmi és a Szabadság, szerelem című filmeket is jegyző Goda Krisztina legutóbbi filmje, a Kaméleon tavaly ősszel indult a magyar mozikban, idén februárban elnyerte a Magyar Filmszemle közönségdíját. A nemzetközi közönség a napokban láthatja először a sanghaji nemzetközi filmfesztivál versenyprogramjában.

Amerika leghíresebb filmes megmérettetésére, az Oscar-díjra minden ország nevezhet évente egy-egy játékfilmet, ezek közül a Los Angeles-i Filmakadémia képviselői választják ki január végén az öt jelöltet, amely a legjobb idegen nyelvű filmnek járó szobrocskáért kelhet versenyre. Az Oscar-jelöltek listáját jövő február 2-án hozzák nyilvánosságra.

Címlapról ajánljuk
Rossz hír érkezett: meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Rossz hír érkezett: meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos az eredetileg augusztus 4-én éjfélig érvényben lévő harmadfokú hőségriasztás időtartamát augusztus 7-ig, péntek 24 óráig meghosszabbította az ország teljes területén.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Egyetlen húzással gyökeresen megváltozott minden: lángba borulhat a teljes régió

Egyetlen húzással gyökeresen megváltozott minden: lángba borulhat a teljes régió

Július 29-én olyasmi történt a Közel-Keleten, amire korábban még nem volt példa: Irán megtámadott egy egyiptomi kikötőt. Az eset – egyelőre – egyszeri figyelmeztetésnek tűnik, ugyanakkor rávilágított arra, hogy lényegében Teherán semmibe veszi a térségi „vörös vonalakat” és hajlandó kiterjeszteni a konfliktust. A dróncsapás után a kedélyek megnyugodni látszanak, ám ettől kezdve már senki nem érezheti magát biztonságban. Amennyiben a tárgyalások ismételten zátonyra futnak, akkor könnyen meglehet, hogy az iszlamista rezsim a harmadik energiafolyosó lezárásával is megpróbálkozik, ami drasztikus következményekkel járhat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×