Infostart.hu
eur:
383.41
usd:
329.4
bux:
108385.98
2025. december 10. szerda Judit

Márai-díjak

A Magyar Kultúra Napja alkalmából Nádas Péter, Berniczky Éva és Dragomán György vehették át a Márai Sándor-díjat.

Márai Sándor-díjat vehetett át Nádas Péter Kossuth-díjas író, a 2005-ös év kiugró sikeréért, nagyjelentőségű regénytrilógiájáért, a Párhuzamos történetekért.

Berniczky Éva kárpátaljai prózaíró, eddigi novella- és meseírói munkásságáért.

Dragomán György író-műfordító a 2005-ben megjelent A fehér király című nagysikerű regényéért.

A Márai Sándor-díj írói életművért vagy a díj adományozását megelőző évben megjelentetett kimagasló értékű prózakötetért, valamint magyar író külföldi elismerést szerzett munkásságáért adományozható.

Pro Cultura Hungarica Emlékplakettet kapott Hans-Henning Paetzke író, a magyar irodalom németországi megismertetéséért, magas színvonalú írói, műfordítói munkásságáért.

Címlapról ajánljuk
Klujber Katrin: mindannyiunkat motivál, hogy telt ház előtt legyőzzük a házigazda hollandokat

Klujber Katrin: mindannyiunkat motivál, hogy telt ház előtt legyőzzük a házigazda hollandokat

Este hat órától a vb-elődöntőbe jutás lesz a tét a tornán eddig hibátlan Hollandia ellen. Golovin Vlagyimir, a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya az InfoRádióban elmondta: akkor győzhetnek, ha minél több játékos hozza a csúcsformáját, és erre képesnek tartja őket. A csapatkapitány, Klujber Katrin pedig azt emelte ki, hogy erős, összetartó közösséget alkotnak, ami ezúttal is sokat segíthet a kulcspillanatokban.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 10. 11:06
2025. december 9. 13:29
×
×
×
×