Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nyitókép: Pixabay

Nyomozást javasol az amerikai hírszerzés igazgatója a 2016-os választások utáni időszak iratainak ügyében

Bűnügyi nyomozást javasol az Egyesült Államok Nemzeti Hírszerzésének igazgatója a 2016-os választások után a leköszönő Obama-adminisztráció tevékenységéről szóló iratok fényében az úgynevezett "orosz választási beavatkozásról" szóló ügyben - erről Tulsi Gabbard beszélt vasárnap egy interjúban.

A Nemzeti Hírszerzés igazgatója (Director of National Intelligence - DNI) azt követően nyilatkozott a Fox News hírtelevízió vasárnapi politikai magazinjának, hogy pénteken nyilvánosságra hozta az üggyel kapcsolatos vizsgálat dokumentumait, amelyek minősítését korábban feloldotta. Elmondta, hogy az iratokat eljuttatják az igazságügyi minisztériumhoz, valamint a minisztérium felügyelete alatt működő Szövetségi Nyomozó Irodához (FBI).

Tulsi Gabbard állítása szerint a dokumentumok azt mutatják meg, hogy a 2016-os, Donald Trump győzelmével végződött választást követően a még hivatalban lévő demokrata adminisztráció miként próbált hírszerzési bizonyítékokat "fabrikálni" annak érdekében, hogy az azt követő években Donald Trump elnökségét azzal tudják aláásni, hogy a választási győzelmében orosz befolyásolás is szerepet játszott.

Az interjúban Tulsi Gabbard - aki 2013-tól 2021-ig a Demokrata Párt kongresszusi képviselője volt - "hazaáruló összeesküvésnek" nevezte a politikai cselekedeteket, ami szerinte Barack Obama akkori leköszönő elnök kezdeményezésére indult. Hozzátette, hogy abban szerepe volt James Comey-nak, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) akkori igazgatójának, valamint John Brenann-nak, a Központ Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatójának és Susan Rice-nak az elnök nemzetbiztonsági tanácsadójának.

Arra a kérdésre, hogy bűnvádi eljárás megindítás-e a célja, a hírszerzési igazgató annyit mondott, a felelősség megállapítását szeretné elérni.

A Kongresszus demokrata tagjai közül a dokumentumok megjelenését követően többen vitatták, hogy létezik az ügy. Jim Himes, a képviselőház hírszerzési bizottságának vezető pozíciójú demokrata tagja minden alapot nélkülözőnek nevezte Tulsi Gabbard megállapításait.

Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Európa nagy részén a szokásosnál felhősebb idő, ezáltal a sokéves átlagnál kisebb besugárzási értékek valószínűsíthetőek 2026 első hónapjaiban - derül ki egy új elemzésből, amely műholdas adatokat és mesterséges intelligencia/gépi tanulási algoritmusokat használva modellezte az első fél évben világszerte várható napenergia-termelési körülményeket. A legnagyobb negatív anomália Kelet-Európában és az északi országokban várható, ahol helyenként akár 10%-kal is kisebb lehet a besugárzás, mint a sokéves átlag. Miután elsősorban a besugárzás határozza meg, hogy mennyi áramot termelnek a naperőművek, így kiemelt jelentősége van a napenergia-termelés arányát tekintve 2024-ben világelső Magyarország energiaellátása szempontjából is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×