Infostart.hu
eur:
385.12
usd:
332.07
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter beszél a szíriai hivatali partnerével, Fejszál Mekdaddal tartott közös sajtóértekezletükön a moszkvai külügyminisztériumban 2022. augusztus 23-án.
Nyitókép: MTI/EPA/AFP pool/Natalija Kolesznyikova

Moszkva talált egy újabb felelőst Izrael iráni támadásáért

Szergej Lavrov hangot adott álláspontjának, miszerint az Egyesült Államok és Izrael iráni nukleáris létesítmények elleni támadásaiért az európai országok is felelősek.

A Nyugat előfeltételek nélküli azonnali tűzszünetet próbál meg biztosítani Ukrajna számára – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Primakovi Előadások elnevezésű éves nemzetközi külpolitikai fórumon kedden Moszkvában.

"Jelenleg követelik, kérik, könyörögnek az azonnali tűzszünetért előfeltételek nélkül" - mondta.

Emlékeztetett rá, hogy a nyugati vezetők álláspontja folyamatosan változott, és eleinte Oroszország stratégiai veresége volt a céljuk. Most az Oroszországgal szemben barátságtalan országok megváltoztatták a szlogenjeiket, ami terveik kudarcáról tanúskodik.

Lavrov hangsúlyozta, hogy a Moszkva és Washington kapcsolatainak normalizálása hasznos lehet a globális válságok megelőzésében. Hozzátette, hogy a felek egyelőre messze vannak még attól, hogy megvitassák a stratégiai stabilitással kapcsolatos kérdéseket.

Az iráni-izraeli konfliktusról szólva azt mondta, hogy Oroszország nem fogja közvetítőként ráerőltetni magát a konfliktusban érintett felekre. A miniszter szerint Moszkva benyújtotta javaslatait a közel-keleti konfliktus rendezésére, és ezekre pozitív reagálások érkeztek. Egyelőre nehéznek ítélte meg a következtetések levonását a tűzszünet tartósságával kapcsolatban.

Hangot adott álláspontjának, miszerint az Egyesült Államok és Izrael iráni nukleáris létesítmények elleni támadásaiért az európai országok is felelősek.

Címlapról ajánljuk

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×