Infostart.hu
eur:
357.95
usd:
313.75
bux:
141160.8
2026. július 8. szerda Ellák
Hacker attacking internet
Nyitókép: seksan Mongkhonkhamsao/Getty Images

Az irániak rátámadtak Albániára

Iráni kibertámadás érte Albánia fővárosa, Tirana informatikai rendszereit, amit a Homeland Justice nevű hackercsoport hajtott végre.

"Ez csak a kezdet” - küldték a fenyegető üzenetet a támadók a Telegram-csatornájukon, továbbá közölték: „Tirana önkormányzati szolgáltatásai megbénultak, és ez mind a saját választásotok volt” – utaltak ezzel arra, hogy Albánia mintegy 3000 száműzött iráni ellenzéki személynek biztosít menedéket.

Az atv.hu a Politico beszámolója alapján azt írja, hogy a hackerek több üzenetben szerverbelépési adatokat, valamint alkalmazottak és lakosok személyes információit is nyilvánosságra hozták.

Korábban is történt ilyen incidens az európai országban. Az albán kormány 2022-ben bízta meg a Microsoft szakértői csapatát a korábbi kibertámadások kivizsgálásával, amelyek során többek között 17 év határátlépési adatai és kormánytisztviselők elektronikus kommunikációja is kiszivárgott.

A vizsgálat során kiderült, hogy a támadások az iráni Hírszerzési és Biztonsági Minisztériumhoz köthetők.

Címlapról ajánljuk
Megvannak a kiskereskedelmi fogyasztásbővülés kitörési pontjai
elemző

Megvannak a kiskereskedelmi fogyasztásbővülés kitörési pontjai

A magyar kiskereskedelem tavaly 20 290 milliárd forintos forgalmat ért el, amellyel ismét növekedési pályára került, bár a régióhoz képest továbbra is lemaradásban van – derült ki az MBH Bank Ágazati Kitekintő rendezvénysorozatának legfrissebb eseményén. A részletekről Báthori Bence, az MBH Elemzési Centrum ágazati elemzője beszélt.

Melléthei-Barna Márton: az előző rendszer lebontása szükségszerű

Az Országgyűlés igazságügyi és alkotmányügyi bizottságának alelnöke szerint a szükségszerű rendszerváltásnak része a köztársasági elnök menesztése, valamint a miniszterelnök és a képviselők mandátumhosszának maximálása.
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Borulni látszik az iráni béke, mélyponton a forint

Borulni látszik az iráni béke, mélyponton a forint

Újra nő a feszültség az USA és Irán közt, a tankerhajók elkezdtek visszafordulni a Hormuzi-szorosnál, és a közel-keleti konfliktus élesedésének hírére a forint is gyengülésnek indult. Délelőtt Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy részéről érvényét vesztette az Iránnal kötött szándéknyilatkozat a háború lezárásáról, ami még mélyebbre lökte a hazai fizetőeszközt. A forint mozgását emellett egyszerre alakíthatja a nap folyamán a kedvező hazai inflációs kép, a dollár nemzetközi erősödése és az este érkező Fed-jegyzőkönyv. Napközben a KSH közzétette a júniusi államháztartási egyenleg alakulását is, amely szerint több, mint 400 milliárdos pluszt hozott össze a központi költségvetés az előző hónapban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×