Infostart.hu
eur:
378.19
usd:
317.44
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: X/Palestine Action

Brit katonai repülőgépeket ért támadás egy haditámaszponton – videó

Szabotőrök hatoltak be az Egyesült Királyság Brize Norton katonai támaszpontjára.

Megdöbbentő képsorokat közölt a Palestine Action szervezet, amely a palesztinok ügye mellett foglal állást – vette észre a Portfolio.

A videó szerint legalább két szabotőr elektromos rollerrel tört be az Egyesült Királyság egyik legfontosabb katonai bázisára, ahol egy katonai repülőgéphez robogtak, majd lángvágóval nekiestek a hajtóműnek. A közlemény szerint összesen két járművet rongáltak meg ilyen módon, valamint festéket is szétszórtak a betonon.

Azt nem tudni, hogy összesen mennyien vettek részt az akcióban és az eset következménye sem ismert egyelőre.

A Palestine Action azzal indokolta a támadást, hogy az Egyesült Királyság rendszeresen támogatja Izraelt a Gázai övezetben végrehajtott akcióiknál, hírszerzési információkkal, üzemanyaggal, valamint fegyverszállítmányokkal.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×