eur:
404.19
usd:
354.86
bux:
92985.05
2025. április 29. kedd Péter
Large shells, used for naval battles - Selective focus
Nyitókép: michaklootwijk/Getty Images

Tűzharc alakult ki a szíriai–libanoni határon

A harcok három szír katona halála miatt robbantak ki, a felek egymásra mutogatnak.

Tűzharc tört ki szíriai és libanoni katonák és más fegyveresek között hétfőre virradóra a két ország közötti határ térségében - közölték biztonsági források mindkét oldalon.

Vasárnap este a szíriai védelmi minisztérium azzal vádolta meg a Hezbollah libanoni síita szervezetet, hogy tagjai behatoltak Szíria területére, és elhurcolták, majd meggyilkolták az új szíriai hadsereg három katonáját. A Hezbollah ezt tagadta.

Egy libanoni biztonsági forrás a Reuters hírügynökségnek azt mondta: az incidens azzal kezdődött, hogy a szóban forgó három szíriai katona lépett át libanoni területre, és egy északkelet-libanoni fegyveres csoport tagjai végeztek velük, mert azt hitték, (a szíriaiak) megtámadják a városukat.

Megtorlásként a szíriai hadsereg tüzérségi tűz alá vett több libanoni határvárost a szíriai védelmi tárca és a libanoni hadsereg közlése szerint is.

A libanoni hadsereg azt is közölte, hogy átadták a három szíriai katona holttestét a szíriai hatóságoknak. A szíriai területről érkező tüzet viszonozták, és erősítést küldtek a határ térségébe - tették hozzá.

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a miniszterjelöltjeivel Friedrich Merz megpróbálja az AfD vitorlájából kifogni a szelet

Prőhle Gergely: a miniszterjelöltjeivel Friedrich Merz megpróbálja az AfD vitorlájából kifogni a szelet

A koalíciós megállapodás után Friedrich Merz leendő kancellár bemutatta kormánya miniszterjelöltjeit. Katherina Reiche a gazdasági tárcát vezeti majd, a Keresztényszociális Unió adja a belügyminisztert, míg a Kereszténydemokrata Unió politikusa, Johann Wadephul csaknem hatvan év után Németország első CDU-s külügyminisztere lesz a berlini kormányban.

Akkor lesz új pápája az egyháznak, amikor ő elfogadja a döntést

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő. Már meg is kezdődött a Sixtus-kápolna előkészítése az eseményre, az épületet lezárták a látogatók elől. A konklávé menetéről Kuzmányi István, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője beszélt az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.29. kedd, 18:00
Szomráky Béla
újságíró, Olaszország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×