Infostart.hu
eur:
357.67
usd:
304.76
bux:
132484.92
2026. május 13. szerda Imola, Szervác
Nyitókép: Pexels.com

5 hónap letöltendő börtön egy osztráknak, aki miatt meghalt egy magyar nő

Egy 22 éves osztrák férfit 15 hónap börtönbüntetésre ítéltek, ebből tízet felfüggesztettek Ausztriában. Ittasan karambolozott egy magyar nővel, aki meghalt.

Az eset Oberwartban történt, amikor a fiatalember egy buliból ittasan hazafelé tartott. A megengedett 100 km/óra helyett 157 km/órás sebességgel haladt. Gépkocsijával a szembejövő sávba hajtott, és nekiütközött a 48 éves nő autójának – írja osztrák források alapján az autoszektor.hu.

A fiatal férfi a bíróságon azt mondta, már nem tudja megmondani, miért ült volán mögé aznap este; azt tervezte, hogy a barátja házában alszik, vagy taxiba ül. A kora reggeli órákban egy ismerőse megkérdezte tőle, hogy hazaviszi-e, és „gondatlanságból” igent mondott.

Azt mondta, hogy egy bal oldali kanyarban fékezés nélkül hajtott bele a szembejövő autóba.

Címlapról ajánljuk

Volt munkatársak, többdiplomás szakemberek – Lassan érkeznek az államtitkári nevek

Egyre több államtitkári név lát napvilágot azok után, hogy a Tisza-kormány szerdán ténylegesen is megkezdi a munkáját. Van a miniszterek között, aki a kormánypárton belül választ magának kvázi helyettest, van, aki az egyetemi világból, és van, aki a szakértői szcénából.
inforadio
ARÉNA
2026.05.13. szerda, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×