Infostart.hu
eur:
379.38
usd:
324.2
bux:
126534.75
2026. március 2. hétfő Lujza
Nyitókép: Pixabay

Döbbenetes, Amerikára veszélyes dolgokkal vádol az FBI egy 17 éves romániai diákot

Egy bukaresti 17 éves középiskolás diák kiadatását kérte egy New York-i bíróság Romániától, aki ellen nemzetközi terrorfenyegetés, az Egyesült Államok elleni összeesküvés, tömegpusztító fegyverekkel fenyegetés, kiskorúak szexuális kizsákmányolása és gyermekpornográfia gyanújával vizsgálódik az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) - jelentette a Libertatea című hírportál.

A kamasz saját bevallása szerint 2023 őszétől - 15 éves korától - kezdődően több mint 450 alkalommal fenyegetett meg bombák felrobbantásával, illetve fegyveres támadással amerikai és brit tanintézményeket, pánikot keltve a tanulók és tanárok között, jelentős anyagi károkat is okozva a rendvédelmi hatóságoknak. A vádirat szerint a gyanúsított két amerikai kiskorú lányt vett rá szerelmet színlelve, vagy zsarolással, hogy pornográf tartalmú fotókat küldjenek neki magukról, megcsonkítsák magukat, vagy állatokat kínozzanak.

A bukaresti diák már tavaly a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) látókörébe került, miután hazai iskolákat és kórházakat is robbantással fenyegetett. A román szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) emiatt terrorfenyegetés gyanújával indított vizsgálatot, de végül úgy döntött, hogy nem emel vádat ellene, csak pénzbírságot javasolt, mert a telefonos és internetes csatornákon eljuttatott fenyegetéseinek nem volt valóságalapja.

Az FBI szerint azonban a bukaresti középiskolás egy online bűnszervezet aktív tagja amely fiatalok beszervezésével, az erőszak és szexuális kizsákmányolás népszerűsítésével, mindennapos gyakorlatként történő elfogadtatásával

próbálja elérni célját, az Egyesült Államok és a civilizált társadalom elpusztítását.

Az amerikai kiadatási kérelem nyomán a bukaresti fiatalt decemberben őrizetbe vették, majd házi őrizetbe helyezték a jogerős végzés megszületéséig.

Címlapról ajánljuk
Sayfo Omar a migrációs válságról: ha Irán káoszba süllyed, sokan úgy érezhetik, többet veszítenek, ha maradnak

Sayfo Omar a migrációs válságról: ha Irán káoszba süllyed, sokan úgy érezhetik, többet veszítenek, ha maradnak

A Migrációkutató Intézet kutatási vezetője szerint elhúzódó migrációs válságot okozhat a jelenlegi közel-keleti konfliktus. Sayfo Omar az InfoRádióban arról beszélt: a térségben ezzel együtt bizonytalan ideig tartó társadalmi, politikai és gazdasági válság körvonalazódik, és a legrosszabb forgatókönyv esetén emberek tömegei kelhetnek útra a kaotikus helyzetben.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×