Infostart.hu
eur:
385.59
usd:
332.25
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Carsten Breuer vezérőrnagy, a német hadsereg új főszemlélője a berlini védelmi minisztériumnál tartott beiktatási ünnepségén 2023. március 17-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Filip Singer

Kijevben tárgyalt a német vezérkari főnök

Kijevbe látogatott szombaton Carsten Breuer német vezérkari főnök, és megbeszélést folytatott Olekszandr Szirszkijjel, az ukrán fegyveres erők főparancsnokával.

„Ukrajna a mi szabadságunkért harcol” – jelentette ki a német katonai vezető azon a videofelvételen, amelyet Szirszkij tett közzé közösségi oldalain.

„A megbeszélésen tájékoztattam német kollégámat a hadműveleti helyzetről, az ukrán hadseregnek az új hadtestszerkezetre való átállásáról, valamint hálámat fejeztem ki a német népnek az orosz agresszió elleni harcunk megingathatatlan támogatásáért” – írta Szirszkij a Telegramon.

Hozzátette, hogy szót ejtettek az ukrán hadsereg fegyver-, lőszer- és felszerelésigényéről, valamint az ukrán fegyveres erőknél folyó kiképzésekről is. Megvitatták emellett az ukrán erők által használt német gyártmányú katonai felszerelések műszaki karbantartásának és javításának kérdését. Szirszkij kiemelte tárgyalópartnerének az Ukrajna és Németország közötti katonai együttműködés folytatódásának fontosságát.

A német vezérkari főnök az Oroszország által Ukrajna ellen 2022. február 24-én elindított háború közelgő harmadik évfordulója alkalmából tett látogatást az ukrán fővárosban.

Címlapról ajánljuk
Szakértő az iráni utódlásról: Ali Hamenei „reformernek” számított

Szakértő az iráni utódlásról: Ali Hamenei „reformernek” számított

Mi lesz Iránban, ha az amerikai–izraeli támadások nem érnek el rezsimváltást? Hogy zajlik az utódlás? „Az iráni állam berendezkedésének vannak demokratikus elemei, a legfőbb vezetőt például a szakértők gyűlése választja meg, annak tagjait pedig a nép választja” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára, Közel–Kelet-szakértő.

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.
Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, két új ország léphet be a háborúba - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Szárazföldi inváziót kezdett Izrael, két új ország léphet be a háborúba - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×