Infostart.hu
eur:
359.68
usd:
310.4
bux:
131389.51
2026. május 21. csütörtök Konstantin
J. D. Vance ohiói szenátor, alelnökjelölt beszédet mond a Republikánus Párt elnökjelölő országos gyűlésének harmadik napi ülésén a Wisconsin állambeli Milwaukee Fiserv Forum sportcsarnokában 2024. július 17-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Donald Trump alelnökjelöltje szerint Ukrajna stratégiailag nem olyan fontos

A republikánus párt alelnökjelöltje a The Tim Dillon Show nevű podcastműsorban terítette ki lapjait, szerinte az amerikai stratégiai érdekek szempontjából nem is olyan fontos Ukrajna.

J. D. Vance, aki korábban már többször is érvelt Ukrajna amerikai támogatása ellen, Tajvant hozta fel ellenpéldának, mint amely stratégiai jelentőségű az Egyesült Államok számára jelentős félvezetőipara miatt - írja a Portfolio. Azt mondta, Tajvan sok gazdasági szempontból fontos chipet gyárt, ezért lenne rossz Amerikai számára, ha Kína lerohanná.

A The Kyiv Independent beszámolója szerint az alelnökjelölt Ukrajna kapcsán azt mondta, Oroszországnak soha nem lett volna szabad megtámadnia, sok ártatlan ember halt már meg, és Amerika érdeke az, hogy béke legyen, azonban

"Ukrajna közel sem olyan fontos számunkra, mint a világ más régiói, nem igaz? Csak hogy kiteregessem a lapjaimat"

- jegyezte meg a podcastban.

Az Ukrajnában zajló háború okairól J. D. Vance kijelentette, az amerikai diplomácia itt inkább konfliktust kreált, minthogy el akarta volna oszlatni azt.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter Bécsben: mindenki szeretné tudni, kik a felelősök azbesztügyben

Magyar Péter Bécsben: mindenki szeretné tudni, kik a felelősök azbesztügyben

Nem voltam kemény, csak egyenes és őszinte azbesztügyben, és a kancellár úr jól fogadta” – Magyar Péter miniszterelnök rövid sajtótájékoztatót tartott a Hofburg előtt Bécsben, miután hivatalos munkaebéden vett részt minisztereivel az osztrák gazdasági élet képviselőivel. Találkozott és megbeszélést folytatott Alexander Van der Bellen osztrák államfővel is, majd a magyar delegáció vonattal indult haza Budapestre.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Színház ügyvezető igazgatója
Súlyos incidens volt egy NATO és egy orosz katonai gép között, Ukrajna ott támadja Oroszországot, ahol a legjobban fáj – Háborús híreink csütörtökön

Súlyos incidens volt egy NATO és egy orosz katonai gép között, Ukrajna ott támadja Oroszországot, ahol a legjobban fáj – Háborús híreink csütörtökön

Orosz vadászgépek veszélyesen megközelítettek egy fegyvertelen brit felderítő repülőgépet a Fekete-tenger felett – közölte a brit védelmi minisztérium. Az incidens során az egyik orosz gép mindössze hat méterre repült el a brit repülőgép orra előtt - írja a Sky News. Az ukrán dróncsapások az elmúlt napokban Közép-Oroszország szinte valamennyi jelentős olajfinomítóját leállásra vagy kapacitáscsökkentésre kényszerítették. Ezt adatok és névtelenséget kérő források is megerősítették. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×