Infostart.hu
eur:
386.17
usd:
331.88
bux:
120651.59
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Young woman enjoying a cigarette outdoors holding it between her fingers, low angle view against the chest of a warm autumn jacket in a smoking and tobacco concept
Nyitókép: Terroa/Getty Images

Az Egyesült Királyságban a szabadtéri dohányzást is betilthatják

Ha a parlament bevezeti az intézkedést, akkor a britek többé nem csak zárt terekben nem gyújthatnak rá.

Sajtóhírek szerint a britek a kocsmakertekben, a szabadtéri éttermekben és a nyitott stadionokban is hamarosan betilthatják a dohányzást - írja a Sky News nyomán a Telex. Sőt, az is szóba került, hogy a kisebb parkokban és a szórakozóhelyek előtt se lehessen füstölni. Mint írják, a The Sun értesülései szerint a miniszterek jelenleg mérlegelik a felvázolt intézkedéseket.

Az egészségügyi és szociális minisztérium szóvivője a kiszivárgott információkkal kapcsolatban visszautasította a nyilatkozattételt. Annyit viszont elárult, hogy

"a dohányzás évi 80 ezer ember életét követeli, ami hatalmas nyomást gyakorol a Nemzeti Egészségügyi Szolgálatra, és adófizetői milliárdokba kerül."

Eltökélt szándékuk, hogy megvédjék a gyerekeket és a nemdohányzókat a passzív dohányzás hatásaitól. Hozzátette, a minisztérium számos intézkedést fontolgat Nagy-Britannia füstmentessé tétele ügyében.

Az információk azután szivárogtak ki, hogy a Munkáspárt kijelentette: újjáélesztik Rishi Sunak dohányzási tilalmát, amit a választások előtt elvetettek - írja a lap. III. Károly uralkodó a parlament júliusi megnyitóján tartott beszédében megígérte, hogy újra bevezetik a jogszabályt, ami fokozatosan növeli a dohánytermékek vásárlásának életkori határát.

Mint írják, a dohányzási tilalom értelmében egy most 14 éves fiatal legálisan soha nem vásárolhatna cigarettát életében. A Munkáspárt a dohánytermékek mellett a vape eszközök értékesítésének és marketingjének korlátozására vonatkozó terveket is megfogalmazott.

Címlapról ajánljuk
Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

Dánia: „alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államokkal, Donald Trump: „továbbra is célunk Grönland megszerzése”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán éjjel, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel. Az Egyesült Államoknak továbbra is célja a Grönland felletti ellenőrzés megszerzése – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök a tárgyalások után.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Új korszak kezdődik az Európai Unió egyik legszegényebb országában

Új korszak kezdődik az Európai Unió egyik legszegényebb országában

Bulgária 2026. január 1-jén az euróövezet 21. tagjává vált, tizenkilenc évvel az Európai Unióhoz való csatlakozása után. A BNP Paribas elemzése alapján az euró bevezetése csökkenti Bulgária finanszírozási kockázatát (megszűnik az euróban denominált adósságok árfolyamkockázata, illetve esnek az államkötvény-hozamok), valamint javítja a befektetői bizalmat és támogatja külföldi tőke beáramlását a balkáni országba. A bolgár gazdasági felzárkózást ugyanakkor továbbra is több tényező hátráltatja, mint például a tartós politikai instabilitás, a gyenge intézményi környezet (korrupció, alacsony beruházások), valamint az aggasztó demográfiai trendekből fakadó munkaerőhiány.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×