Infostart.hu
eur:
364.63
usd:
316.45
bux:
146563.2
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina
Jens Stoltenberg NATO-főtitkár sajtóértekezletet tart a védelmi szervezet kétnapos brüsszeli külügyminiszteri tanácsülésének első napján, 2024. április 3-án.
Nyitókép: MTI/AP/Geert Vanden Wijngaert

NATO-főtitkár: gyorsítani kell az Ukrajnának szánt katonai szállításokat

Jens Stoltenberg szerint a késedelemnek komoly következményeik vannak a harctereken.

A főtitkár a NATO-tagországok védelmi minisztereinek kétnapos tanácskozására érkezve azt mondta, a tagállamok között továbbra is széles egyetértés van abban, hogy a szövetségnek katonai segítséget kell nyújtania Ukrajnának. Sürgősen, kiszámítható módon további biztonsági rendszerek, fegyverkészletek, légvédelmi eszközök és lőszerek átadására van szükség, valamint egy pénzügyi csomaggal kiegészített erősebb keretrendszerrel kell biztosítani a kiszámíthatóságot Ukrajnának - szögezte le.

Kérdésre válaszolva elmondta, hogy számos ország különböző formában biztosított és továbbra is biztosít katonai eszközöket Ukrajnának. Magyarország a kezdetektől fogva világossá tette, hogy nem tesz így, ugyanakkor nem gátolja meg a többi tagállamot abban, hogy tervet készítsenek elő a biztonsági segítségnyújtásra, a katonai kiképzés nyújtására, valamint egy kiszámítható pénzügyi felajánlás keretrendszerének létrehozására. Jens Stoltenberg közölte:

mostani találkozójukon a tagállamok védelmi miniszterei megvitatják, hogy a szövetség miként tud olyan keretrendszert létrehozni a hosszú távú támogatás érdekében,

amelynek révén biztonsági segítséget és képzést nyújtana Ukrajna számára a kiszámítható pénzügyi támogatást mellett. A főtitkár reményét fejezte ki, hogy erről a júliusban tervezett washingtoni NATO-csúcstalálkozón részt vevő tagállami vezetők megegyezésre jutnak majd.

Arról is tájékoztatott, hogy a brüsszeli tanácskozás témái között szerepel még a védelmi ipar megerősítésének kérdése, az orosz szabotázsakciókkal szembeni fellépés lehetőségeinek áttekintése, valamint egy szigorúbb szabályozás lehetőségeinek áttekintése az orosz hírszerzési tevékenységgel kapcsolatban.

Címlapról ajánljuk
Hőség – Ősrégiek a munkavédelmi szabályok, tiszta hőhatárt, munkaidő-csökkentést javasolnak

Hőség – Ősrégiek a munkavédelmi szabályok, tiszta hőhatárt, munkaidő-csökkentést javasolnak

A kánikulára vonatkozó munkavédelmi szabályok újragondolását szorgalmazza a Magyar Szakszervezeti Szövetség, a témában aláírásgyűjtési akciót is indítottak a Facebookon. Zlati Róbert elnök az InfoRádióban elmondta: egyebek mellett hőmérsékleti protokoll, egyfajta hőhatár bevezetését javasolják, ami felett korlátozni lehetne a munkavégzést.

Bóka János: nem a pártstruktúrát, hanem a politikai közösséget kell újraépíteni

„Mi együttműködve nem működünk együtt” – mondta Bóka János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, aki beszélt az önkritika fontosságáról, a köztársasági elnök leváltásával kapcsolatos jogi álláspontról és Paks helyzetéről is az InfoRádió Aréna című műsorában. Szerinte most van egy meghatározó politikai közösség, ami képviseletet keres magának, és ez a közösség olyan, mint a bakelit: nyomásra, hőre keményedik.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
Elbizonytalanodtak a befektetők, nyomás alá kerültek a tőzsdék

Elbizonytalanodtak a befektetők, nyomás alá kerültek a tőzsdék

Jó hangulatban indult a nap az európai tőzsdéken, a Stoxx 600 új történelmi csúcsra emelkedett, miután a kedvező vállalati gyorsjelentések és az amerikai–iráni megállapodással kapcsolatos remények javították a befektetői hangulatot. A kép ugyanakkor nem mindenhol ilyen kedvező: Ázsiában komoly eladói nyomás alá kerültek a technológiai részvények, hasonlóan az USA-hoz, ahol a Nasdaq alulteljesítő. Délutánra megjött a bizonytalanság, az amerikai indexek és a főbb nyugat-európai piacok is vegyesen állnak, a magyar tőzsdét pedig beütötték a nap végén. A befektetők továbbra is kiemelten figyelik az iráni híreket, este meg is ugrott az olajár, miután egy új iráni tervezet látott napvilágot a Hormuzi-szorosról, és a holnapi amerikai munkaerőpiaci adat előtt is kivárnak, ami a Feddel kapcsolatos várakozásokat befolyásolhatja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×