Infostart.hu
eur:
389.4
usd:
335.16
bux:
122655.67
2026. március 25. szerda Irén, Írisz
Oil Refinery Piping system in contrast with a blue sky
Nyitókép: Huyangshu/Getty Images

Gáláns olajajánlatot tett a baráti országoknak Oroszország

"Készek vagyunk bármilyen áron olajat és olajtermékeket eladni baráti országoknak" – mondta az orosz energiaügyi miniszter.

Oroszország kész bármilyen áron kőolajat és olajtermékeket eladni a "baráti országoknak" – nyilatkozta az Izvesztyija című lapnak Nyikolaj Sulginov orosz energiaügyi miniszter.

A miniszter szerint nehéz előre jelezni, hogy miként alakul a kőolaj ára "főleg tekintettel a nyugati politikusok nem konstruktív magatartására".

Sulginov szerint minden nemzetközi cég, amely előrejelzésekkel foglalkozik, most felülvizsgálja az olajárral kapcsolatos korábbi várakozását, mert az egészen más körülmények között készült. A geopolitikai és gazdasági helyzet ilyen változásával korábban senki sem számolt – tette hozzá.

A miniszter a maga részéről 80-150 dollár közötti olajárat tart lehetségesnek, azt azonban nem fejtette ki hogy milyen időtávra szól ez a becslés. Mint mondta: "nem az a feladatunk, hogy kitaláljuk, mennyibe fog kerülni az olaj, hanem biztosítani az olajipar működését".

"Készek vagyunk bármilyen áron olajat és olajtermékeket eladni baráti országoknak" – mondta az orosz energiaügyi miniszter.

Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×