Infostart.hu
eur:
387.74
usd:
330.39
bux:
110663.68
2025. december 22. hétfő Zénó
Nyitókép: Força Aérea Portuguesa/YouTube

Napok óta az óceánon hánykolódik egy kigyulladt hajó, luxusverdákkal a fedélzetén – videó

A 22 fős legénységet az Azori-szigetek partjainál mentették ki.

Kigyulladt egy Németországból az Egyesült Államokba tartó, 200 méter hosszú, 60 ezer tonnás teherhajó az Atlanti-óceánon, a fedélzetén négyezer luxusautóval, köztük Porschékkal és Volkswagenekkel – idézi az AP hírügynökséget a Telex.

A hajó még szerdán gyulladt ki, akkor a portugál tengerészet egységei helikopterrel kimentették a 22 fős legénységet, és az Azori-szigetekhez tartozó Faial szigetére vitték őket, senki nem sérült meg. A teherhajó még csütörtökön is lángolt.

A Volkswagen-csoport az AP-nek küldött közleményében azt írta, hogy a Felicity Ace nevű teherhajó „a német autógyártó járműveit” szállítja az Egyesült Államokba. A Porsche észak-amerikai szóvivője pedig azt nyilatkozta, hogy miután több autójuk is a teherhajón van, folyamatosan kapcsolatban vannak a német gyártóval és a hajótársasággal is.

Címlapról ajánljuk

A csehek és a sorkatonaság, érdekes felmérés készült

A csehek 53 százaléka egyetért az adminisztratív katonai nyilvántartás esetleges bevezetésével, míg egyharmaduk ellenzi azt – derül ki az NMS ügynökségnek a Cseh Rádió számára készített felméréséből. Az adminisztratív nyilvántartás a 18 és 60 év közötti cseh állampolgárokat érintené, akikre a hadkötelezettség vonatkozik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×