eur:
410.95
usd:
391.87
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Jacinda Ardern új-zélandi miniszterelnök sajtótájékoztatót tart az új-zélandi Paihia közelében 2021. február 3-án. Az új-zélandi gyógyszerészeti felügyelet (Medsafe) jóváhagyta a Pfizer/BioNTech koronavírus elleni vakcináját. A miniszterelnök elmondta, hogy a határőrség alkalmazottainak a vakcinálásával elkezdik az oltási programot. Azért oltják be őket először, mert az országban egy ideje nem tudnak közösségen belül kiindult fertőzésről, így a határon dolgozók számítanak a legveszélyeztetettebb csoportnak.
Nyitókép: MTI/EPA/AAP/Ben McKay

Koronavírus: újabb eseteket találtak Új-Zélandon

Korábban fél évig nem volt egyetlen pozitív teszt sem az országban, csak a határon akadtak fenn fertőzöttek.

Újabb koronavírus-fertőzötteket regisztráltak Új-Zélandon, ahol a kormányt több bírálat is érte az ellenzék részéről az oltási kampány lassúsága, valamint a zárlatoknak a gazdaságra gyakorolt negatív hatásai miatt.

A tájékoztatás szerint az elmúlt 24 órában 11 új, a delta variáns okozta esetre bukkantak, ezzel a járvány legújabb hullámának már 21 regisztrált fertőzöttje van.

Ashely Bloomfield tisztifőorvos hozzátette azt is, hogy az országban ezentúl a 12 és 15 év közöttiek is felvehetik az oltást. Mostanáig csak a 16 éves és az afölötti korosztály kaphatta meg Pfizer/BioNTech-vakcinát. Új-Zélandon nem használnak más vakcinát.

Az országban kedden lépett életbe újabb országos zárlat, miután fél év után ismét közösségi koronavírus-fertőződést regisztráltak, az ország legnagyobb városában, Aucklandben. Elemzők szerint az új esetek vélhetően késleltetik a szakaszos nyitást.

Az ötmilliós ország lakosságának mindezidáig csak körülbelül a 23 százaléka kapta meg a vírus elleni oltás mindkét adagját,

ez a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 38 tagországa közül a legalacsonyabb arány.

Judith Collins, az ellenzéki Nemzeti Párt vezetője kudarcnak nevezte az oltási kampányt, hozzátéve, hogy a zárásnak a vakcinázás sikertelensége miatt nincs alternatívája.

"Már nem olyan biztos, hogy Jacinda Ardern stratégiája a legcélravezetőbb" – jegyezte meg véleménycikkében a korlátozások kapcsán a New Zealand Herald című újság, utalva arra, hogy a miniszterelnök a pandémia kitörése óta többször is védelmébe vette a járvány terjedését lassítani kívánó karanténintézkedéseket.

A kormányfő kedden ismét leszögezte: a mielőbbi, szigorú zárás segítségével tudják csak elejét venni a vírus terjedésének, és rámutatott arra, hogy több országban – köztük a szomszédos Ausztráliában is – éppen a késlekedés vezetett a járványügyi helyzet romlásához.

Az új-zélandiak nagy része betartotta a rendelkezéseket, a kormány pedig arra figyelmeztetett, hogy kihágások esetén könnyen az Ausztráliában bekövetkezett rossz helyzettel kell számolni.

A baltimore-i Johns Hopkins egyetem csütörtöki összesítése szerint Új-Zélandon a járvány kezdete óta 2955 ember kapta el a SARS-CoV-2 koronavírust, és 26-an haltak bele az általa okozott betegségbe (Covid-19).

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×