Infostart.hu
eur:
384.56
usd:
328.42
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Sétálnak az emberek élvezik a tavaszi napsütést a görögországi Thesszaloniki tengerpartján 2020. április 28-án, miután a városnak erre a részére ettől a naptól kezdve nem vonatkoznak a kijárási korlátozásokat.
Nyitókép: MTI/EPA/ANA-MPA/Dimitrisz Toszidisz

Görögország is fokozatosan feloldja a szigorításokat

Május 4-től fokozatosan feloldja a kormány a koronavírus-járvány megfékezése érdekében bevezetett szigorításokat - jelentette be kedden Kiriákosz Micotákisz görög miniszterelnök a közszolgálati televízióban nyilatkozva.

Május 4-vel újranyithatnak a többi között a fodrászüzletek, a műszaki cikkeket árusító üzletek, valamint a könyvesboltok. A kijárási korlátozásokat feloldják. A középiskolák május 11-én fogadják ismét a diákokat a tantermekben.

A nagyobb üzletek és bevásárlóközpontok a következő hetekben, az általános iskolák, illetve a szállodák júniusban nyithatnak újra.

Micotákisz szerint

a nemzetközi légi utasforgalom újraindítását még meg kell beszélni az uniós partnerekkel.

Görögországban időközben Európa-szerte az egyik legalacsonyabb a 100 ezer főre jutó halálozások száma. A dél-európai országban eddig 2534 fertőzöttet regisztráltak, akik közül 136-an hunytak el a Covid-19 betegségben.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Szétbombázzák az oroszok Kijevet, holnap folytatódik a béketárgyalás - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Szétbombázzák az oroszok Kijevet, holnap folytatódik a béketárgyalás - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Holnap megtárgyalja Vlagyimir Putyin orosz elnök a legújabb béketervezetet az amerikai diplomáciai csapattal. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×