eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Az új koronavírus miatt megbetegedetteket ápolják a CHR Verviers kórház intenzív osztályán, a belgiumi Verviers-ben 2020. április 2-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Látványos grafikák arról, hogyan falta fel a Földet a koronavírus

Európai-amerikai "versenyfutás", belobbanó spanyolok, halálozással sújtott Európa, aprócska kínai fertőződés. Mutatjuk!

A számtalan statisztikai adat mellett látványos grafikonok is készülnek a Worldometers.info adattárában.

Ebből ez első látványos vonalkupac nem a dátumokkal foglalkozik, hanem azzal, hogy a legfertőzöttebb államok közül melyik hogyan áll a koronavírusosok számában. A grafikonon a tízezer esetszám elérése utáni időszakokat ábrázolják, jó látszik, milyen eltérően nőtt a regisztráltak száma az egyes országok tekintetében (itt meg kell ismételni, hogy az eltérő tesztelési módszerek és fertőzött-definíciók miatt az ábra torzítást tartalmaz, nem teljesen fedi a valós betegszámot).

A következő az Európa–Egyesült Államok összevetést mutatja, az ábrán az látszik, hogy Amerika nagyon gyorsan "berobbant", aztán viszont gyorsan megfogta a terjedést, míg Európának ez több időbe telt, ezért lendül fel jobban az öreg kontinens görbéje, míg az USA-é egyenletesebb. (Ezt a portálon kettővel alatta lévő halálozási görbe is alátámasztja.)

A következő ábra az elhalálozások számát helyezi a járványban töltött idő vonalára: lerí róla, hogy Spanyolországot felkészületlenül érte a járvány, emiatt viszont gyorsabban szállhat vissza a görbéje, mint mondjuk Franciaországé vagy a korábban berobbant Olaszországé.

A Worldometer adatai egyébként több mint 10 százalékos halálozási arányt mutatnak április közepén számos vezető nyugat-európai országban – erről itt írtunk részletesen.

Végül pedig egy látványos kördiagram, amely azt szemlélteti, a friss állapot szerint hová valósiak jellemzően a fertőzöttek: az USA teszi ki a fertőzöttek 30 százalékát, Európa a 38 százalékát, de például Kína, Törökország és Irán alig adja ki a koronavírusos emberek 10 százalékát.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×