eur:
394.32
usd:
370.28
bux:
65674.41
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma
Az új koronavírus miatt megbetegedetteket ápolják a CHR Verviers kórház intenzív osztályán, a belgiumi Verviers-ben 2020. április 2-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Látványos grafikák arról, hogyan falta fel a Földet a koronavírus

Európai-amerikai "versenyfutás", belobbanó spanyolok, halálozással sújtott Európa, aprócska kínai fertőződés. Mutatjuk!

A számtalan statisztikai adat mellett látványos grafikonok is készülnek a Worldometers.info adattárában.

Ebből ez első látványos vonalkupac nem a dátumokkal foglalkozik, hanem azzal, hogy a legfertőzöttebb államok közül melyik hogyan áll a koronavírusosok számában. A grafikonon a tízezer esetszám elérése utáni időszakokat ábrázolják, jó látszik, milyen eltérően nőtt a regisztráltak száma az egyes országok tekintetében (itt meg kell ismételni, hogy az eltérő tesztelési módszerek és fertőzött-definíciók miatt az ábra torzítást tartalmaz, nem teljesen fedi a valós betegszámot).

A következő az Európa–Egyesült Államok összevetést mutatja, az ábrán az látszik, hogy Amerika nagyon gyorsan "berobbant", aztán viszont gyorsan megfogta a terjedést, míg Európának ez több időbe telt, ezért lendül fel jobban az öreg kontinens görbéje, míg az USA-é egyenletesebb. (Ezt a portálon kettővel alatta lévő halálozási görbe is alátámasztja.)

A következő ábra az elhalálozások számát helyezi a járványban töltött idő vonalára: lerí róla, hogy Spanyolországot felkészületlenül érte a járvány, emiatt viszont gyorsabban szállhat vissza a görbéje, mint mondjuk Franciaországé vagy a korábban berobbant Olaszországé.

A Worldometer adatai egyébként több mint 10 százalékos halálozási arányt mutatnak április közepén számos vezető nyugat-európai országban – erről itt írtunk részletesen.

Végül pedig egy látványos kördiagram, amely azt szemlélteti, a friss állapot szerint hová valósiak jellemzően a fertőzöttek: az USA teszi ki a fertőzöttek 30 százalékát, Európa a 38 százalékát, de például Kína, Törökország és Irán alig adja ki a koronavírusos emberek 10 százalékát.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Dobrev Klára az Arénában az EP-választás tétjéről és Magyar Péterről

Június 9-én arról is döntünk az európai parlamenti választáson, hogy egy Európa nélküli víziót támogatunk, vagy éppen egy erősebb Európa-víziót – mondta Dobrev Klára árnyék-miniszterelnök, a DK–MSZP–Párbeszéd európai parlamenti listavezetője. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt az Európai Egyesült Államok előnyeiről, a Magyar Péter-jelenségről és az esetleges miniszterelnök-jelöltségéről is.
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×