Infostart.hu
eur:
385.18
usd:
331.88
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Nyitókép: Pexels

170 ember életét kockáztatva repült egy hajtóművel egy Smartwings-gép

A hiba észlelésekor azonnal le kellett volna a szállnia a gépnek, ehelyett még repült szűk két és fél órát.

Egyetlen hajtóművel repült két és fél órán át 170 utassal az a Boeing 737-800-as gép, amely a cseh Smartwings légicég döntéséből nem tartotta be azt a szabályt, hogy ilyen baj esetén azonnal le kell szállni az első reptéren - írja az Airportal.

A gépet irányító pilóták közben több ország légterében is letagadták a Samos-Prága járat problémáját.

A hibát a gépen az Égei-tenger fölött észlelték augusztus 22-én, 11 ezer méteres magasságban. A gép ezután süllyedt, de gond nélkül leszállt Prágában 2 óra 20 perccel később. Azt,

hogy miért kellett süllyedniük, "kisebb technikai problémákkal" indokolták a légiirányításnak.

A pilóták menet közben különböző módszerekkel is megpróbálták újraindítani a gép meghibásodott hajtóművét, hiába. A prágai leszállás előtt aztán a cseh irányítókkal már közölték, hogy mi a probléma. A cseh szolgálatok ezután kérdezték körbe az érintett országokat, ahol a pilóták tagadták a helyzetet.

A légitársaság szintén azt mondja, nem szegtek meg semmilyen biztonsági előírást.

A hibát több részegység cseréje után sikerült elhárítani,

az érintett repülőgép 17 órával a földet érés után már a következő útját teljesítette.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×