Infostart.hu
eur:
381.76
usd:
327.5
bux:
109580.87
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay.com

Paul McCartney 36 év után újra a csúcson - videó

Harminchat év után vezeti ismét a Billboard 200-as listáját Paul McCartney.

Az InfoRádió által megkérdezett zenei promóter szerint abszolút meghatározó ez az eredmény, hisz a Billboard a világ egyik legnagyobb zenei piacának összesítése, a listát minden héten elkészítik az Egyesült Államokban.

A hét híre, hogy Paul McCartney vezeti a listát, hiszen legutoljára 1982-ben egy szólóalbumával volt első

- tette Mezei Csaba.

Mint mondta, nemcsak hogy az élre került a listán három és fél évtized után újra, hanem rögtön egy rekordot is elért, ugyanis ez

a 36 év rekordhosszúságú időszak két listavezető album között eltelt idő tekintetében ma is élő előadó esetén.

Mezei Csaba szerint sokan most a visszatéréséről beszélnek, miközben Paul McCartney szólóban mindig is ott volt a piacon a Beatles-től függetlenül is.

"Jelentek meg az elmúlt évtizedekben is lemezi, de megváltozott a világ, megváltozott a zenei piac. Ahhoz képest, hogy ma egy eladónak milyen rendszerességgel jelennek meg dalai, ahhoz képest ő nem egy termékeny és aktív időszakát élte meg az elmúlt években, de mindig is ott volt" - emelte ki a zenei promóter.

Az új lemez leképezi azt, ahogy ma a Beatles játszana

Mezei Csaba elmondta, hogy most beérett ez az új lemez, azok a dalok amelyek ezen találhatók,

sokak véleménye szerint talán azt mutatják be, hogy milyen lenne ma a Beatles.

Persze nem lehet megmondani, hogy ennyi évtized után milyen lenne a mai Beatles, de McCartney zenekari tagként talán le tudja képezi azt az állapotot, ahogy ma a zenekar játszana.

Hallgassunk is meg egy új számot a lemezről:

És még egyet:

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×